RSK-nr enhet: ST
Inlagd: 2016-04-13
RSK-nr enhet: ST
Dykrör av rostfritt stål, PN16, 150 mm, för medietemperaturer upp till max. 350 °C.
Dykrör av rostfritt stål, PN16, 150 mm, för medietemperaturer upp till max. 350 °C.
| RSK-nummer | 5393598 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | BPZ:ALT-SS150 |
| GTIN | 7612914001450 |
| Produkt | Dykrör |
| Produktnamn | ALT-SS150 |
| Dimension | G15 |
| Storlek | 22x163x22mm (BxDxH) |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | PN16, maxtemp +350°C |
| Funktion | - |
| Utförande | 150mm |
|---|---|
| Färg | silver |
| Ytbehandling | - |
| Material | rostfritt stål |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | http://hit.sbt.siemens.com/RWD/app.aspx?RC=SE&lang=sv&MODULE=Product&ACTION=Search&VALUE=BPZ:ALT-SS150 |
| RSK flik | 12 Automatik/Styrventiler |
| Tillverkarens artikelnummer | BPZ:ALT-SS150 |
|---|
| GTIN | 7612914001450 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | http://hit.sbt.siemens.com/RWD/app.aspx?RC=SE&lang=sv&MODULE=Product&ACTION=Search&VALUE=BPZ:ALT-SS150 |
|---|
| Modell/Utförande | Enkel |
|---|---|
| Material dykrör | Rostfritt stål |
| Materialkvalitet | Syrafast stål 316L (1.4404) |
| Tryckklass | PN 16 |
| Anslutning | Utvändig gänga G, cylindrisk (ISO 228-1) |
| Dimension anslutning | 1/2" (15) |
| Utvändig rördiameter anslutning | 9 mm |
| Instickslängd | 150 mm |
| Tryckklass fläns (flänsborrning) | PN 16 |
| Lämplig för mano-termometer | Ja |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 188 | ||
| Bredd (mm) | 75 | ||
| Höjd (mm) | 23 | ||
| Vikt (kg) | 0,15 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Produktblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/PROD/PROD_19_5353775.pdf |
|---|---|
| InstallationsBVD | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/IBVD/iBVD 5560032921-00008 v1.pdf |
| RSK-nummer | 5393598 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | BPZ:ALT-SS150 |
| GTIN | 7612914001450 |
| Produkt | Dykrör |
| Produktnamn | ALT-SS150 |
| Dimension | G15 |
| Storlek | 22x163x22mm (BxDxH) |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | PN16, maxtemp +350°C |
| Funktion | - |
| Utförande | 150mm |
|---|---|
| Färg | silver |
| Ytbehandling | - |
| Material | rostfritt stål |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | http://hit.sbt.siemens.com/RWD/app.aspx?RC=SE&lang=sv&MODULE=Product&ACTION=Search&VALUE=BPZ:ALT-SS150 |
| RSK flik | 12 Automatik/Styrventiler |
| Tillverkarens artikelnummer | BPZ:ALT-SS150 |
|---|
| GTIN | 7612914001450 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | http://hit.sbt.siemens.com/RWD/app.aspx?RC=SE&lang=sv&MODULE=Product&ACTION=Search&VALUE=BPZ:ALT-SS150 |
|---|
| Modell/Utförande | Enkel |
|---|---|
| Material dykrör | Rostfritt stål |
| Materialkvalitet | Syrafast stål 316L (1.4404) |
| Tryckklass | PN 16 |
| Anslutning | Utvändig gänga G, cylindrisk (ISO 228-1) |
| Dimension anslutning | 1/2" (15) |
| Utvändig rördiameter anslutning | 9 mm |
| Instickslängd | 150 mm |
| Tryckklass fläns (flänsborrning) | PN 16 |
| Lämplig för mano-termometer | Ja |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 188 | ||
| Bredd (mm) | 75 | ||
| Höjd (mm) | 23 | ||
| Vikt (kg) | 0,15 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Produktblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/PROD/PROD_19_5353775.pdf |
|---|---|
| InstallationsBVD | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/IBVD/iBVD 5560032921-00008 v1.pdf |