Avaktiverad 2021-11-02
Ersättningsartikel saknas
RSK-nr enhet: ST
Inlagd: 2019-04-12
RSK-nr enhet: ST
KZ teleskopisk vattenmätarbrunn QN6 Varierande användningsområden till exempel bostadshus, byggplatser, parkeringsanläggning, mindre trädgårdsanläggningar, campingplatser och kyrkogårdar.
KZ teleskopisk vattenmätarbrunn QN6 Varierande användningsområden till exempel bostadshus, byggplatser, parkeringsanläggning, mindre trädgårdsanläggningar, campingplatser och kyrkogårdar.
| RSK-nummer | 2890741 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 0399566 |
| GTIN | - |
| Produkt | Vattenmätarbrunn |
| Produktnamn | KZ |
| Dimension | Dy 550/Di 384mm |
| Storlek | H=1,2-1,7m |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | för vattenmätare Qn6 |
| Utförande | med betäckning i segjärn |
|---|---|
| Färg | svart |
| Ytbehandling | - |
| Material | PE |
| Standard | - |
| Övrig info | teleskopisk |
| Tillverkarens produktsida | http://kzhandels.se/produkter/matarbrunnar-tillbehor/ |
| RSK flik | 11 Betäckningar/Brunnar |
| Tillverkarens artikelnummer | 0399566 |
|---|
| GTIN | - |
|---|
| Tillverkarens produktsida | http://kzhandels.se/produkter/matarbrunnar-tillbehor/ |
|---|
| Material brunn | Plast |
|---|---|
| Materialkvalitet brunn | PE (polyeten) |
| Med återströmningsskydd | Ja |
| Antal inlopp | 1 |
| Tätning teleskoprör | EPDM (etenpropengummi) |
| Höjd | 1700 mm |
| Diameter | 550 mm |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Pall | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | Pall 800x600 mm (ISO 0-pall) | ||
| Djup (mm) | |||
| Bredd (mm) | |||
| Höjd (mm) | 1500 | ||
| Vikt (kg) | 60 | ||
| Monteringsanvisning | |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Monteringsanvisning | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/MONT/MONT_778_2890726.pdf |
|---|---|
| Produktblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/PROD/PROD_778_2890741.pdf |
| RSK-nummer | 2890741 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 0399566 |
| GTIN | - |
| Produkt | Vattenmätarbrunn |
| Produktnamn | KZ |
| Dimension | Dy 550/Di 384mm |
| Storlek | H=1,2-1,7m |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | för vattenmätare Qn6 |
| Utförande | med betäckning i segjärn |
|---|---|
| Färg | svart |
| Ytbehandling | - |
| Material | PE |
| Standard | - |
| Övrig info | teleskopisk |
| Tillverkarens produktsida | http://kzhandels.se/produkter/matarbrunnar-tillbehor/ |
| RSK flik | 11 Betäckningar/Brunnar |
| Tillverkarens artikelnummer | 0399566 |
|---|
| GTIN | - |
|---|
| Tillverkarens produktsida | http://kzhandels.se/produkter/matarbrunnar-tillbehor/ |
|---|
| Material brunn | Plast |
|---|---|
| Materialkvalitet brunn | PE (polyeten) |
| Med återströmningsskydd | Ja |
| Antal inlopp | 1 |
| Tätning teleskoprör | EPDM (etenpropengummi) |
| Höjd | 1700 mm |
| Diameter | 550 mm |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Pall | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | Pall 800x600 mm (ISO 0-pall) | ||
| Djup (mm) | |||
| Bredd (mm) | |||
| Höjd (mm) | 1500 | ||
| Vikt (kg) | 60 | ||
| Monteringsanvisning | |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Monteringsanvisning | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/MONT/MONT_778_2890726.pdf |
|---|---|
| Produktblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/PROD/PROD_778_2890741.pdf |