Inlagd: 2021-04-29
RSK-nr enhet: ST
LK Passbit 110 används som distans för senare inkoppling av vattenmätare alt. värmemängdsmätare i LK Fördelarskåp UNI. Levereras med 2 st fiberpackningar. LK Passbit 110 fungerar med LK CubicMeter, mätaren kan enkelt placeras på passbiten. Passbiten är tillverkas i PPSU och kan sitta permanent installerad på kallvatten och varmvatten.
LK Passbit 110 används som distans för senare inkoppling av vattenmätare alt. värmemängdsmätare i LK Fördelarskåp UNI. Levereras med 2 st fiberpackningar. LK Passbit 110 fungerar med LK CubicMeter, mätaren kan enkelt placeras på passbiten. Passbiten är tillverkas i PPSU och kan sitta permanent installerad på kallvatten och varmvatten.
| RSK-nummer | 1882666 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | - |
| GTIN | 7331590059516 |
| Produkt | Passbit |
| Produktnamn | LK Passbit 110 |
| Dimension | G20 |
| Storlek | 110mm |
| Tryck/Flöde/Temp | PN10, maxtemp +70°C (+95°C) |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | tappvatten/värme/kyla |
| Utförande | utvändig gänga |
|---|---|
| Färg | svart |
| Ytbehandling | - |
| Material | PPSU |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | https://www.lksystems.se/sv/_77793407.aspx |
| RSK flik | 10 Mätinstrument |
| Tillverkarens artikelnummer | - |
|---|
| GTIN | 7331590059516 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | https://www.lksystems.se/sv/_77793407.aspx |
|---|
| Typ av tillbehör/reservdel | Övrigt |
|---|---|
| Tillbehör | Ja |
| Reservdel | Ja |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | 7331590060185 | ||
| Förpackningstyp | Påse | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 40 | ||
| Bredd (mm) | 115 | ||
| Höjd (mm) | 40 | ||
| Vikt (kg) | 0,04 | ||
Mellan |
|||
| Antal i FP | 60 | ||
| GTIN FP | 7331590060192 | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Ingående GTIN FP | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Antalet inneliggande GTIN FP | |||
| Djup (mm) | 200 | ||
| Bredd (mm) | 200 | ||
| Höjd (mm) | 200 | ||
| Vikt (kg) | 2,1 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Produktblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/PROD/PROD_123_1882666.pdf |
|---|---|
| RSK-nummer | 1882666 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | - |
| GTIN | 7331590059516 |
| Produkt | Passbit |
| Produktnamn | LK Passbit 110 |
| Dimension | G20 |
| Storlek | 110mm |
| Tryck/Flöde/Temp | PN10, maxtemp +70°C (+95°C) |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | tappvatten/värme/kyla |
| Utförande | utvändig gänga |
|---|---|
| Färg | svart |
| Ytbehandling | - |
| Material | PPSU |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | https://www.lksystems.se/sv/_77793407.aspx |
| RSK flik | 10 Mätinstrument |
| Tillverkarens artikelnummer | - |
|---|
| GTIN | 7331590059516 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | https://www.lksystems.se/sv/_77793407.aspx |
|---|
| Typ av tillbehör/reservdel | Övrigt |
|---|---|
| Tillbehör | Ja |
| Reservdel | Ja |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | 7331590060185 | ||
| Förpackningstyp | Påse | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 40 | ||
| Bredd (mm) | 115 | ||
| Höjd (mm) | 40 | ||
| Vikt (kg) | 0,04 | ||
Mellan |
|||
| Antal i FP | 60 | ||
| GTIN FP | 7331590060192 | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Ingående GTIN FP | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Antalet inneliggande GTIN FP | |||
| Djup (mm) | 200 | ||
| Bredd (mm) | 200 | ||
| Höjd (mm) | 200 | ||
| Vikt (kg) | 2,1 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Produktblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/PROD/PROD_123_1882666.pdf |
|---|---|