Inlagd: 2014-09-11
RSK-nr enhet: ST
LK Termometerficka används tillsammans med LK PressPex T-koppling inv gg G15 (Ø16 - RSK 187 65 73, Ø20 - RSK 187 65 74, Ø25 - RSK 187 65 76) och LK Termometer 0-80° (RSK 243 47 47). Detta möjliggör placering av termometrar på ledningar i såväl värme som tappvattensystem.
LK Termometerficka används tillsammans med LK PressPex T-koppling inv gg G15 (Ø16 - RSK 187 65 73, Ø20 - RSK 187 65 74, Ø25 - RSK 187 65 76) och LK Termometer 0-80° (RSK 243 47 47). Detta möjliggör placering av termometrar på ledningar i såväl värme som tappvattensystem.
| RSK-nummer | 2434742 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | - |
| GTIN | 7331590040774 |
| Produkt | Termometerficka |
| Produktnamn | LK Termometerficka |
| Dimension | G15 |
| Storlek | 30x30x40mm (BxLxH) |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | - |
| Utförande | - |
|---|---|
| Färg | mässing |
| Ytbehandling | - |
| Material | AZH-mässing |
| Standard | CW 602N |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | https://www.lksystems.se/sv/_77766323.aspx |
| RSK flik | 04 Plaströr - Tryck |
| Tillverkarens artikelnummer | - |
|---|
| GTIN | 7331590040774 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | https://www.lksystems.se/sv/_77766323.aspx |
|---|
| Modell/Utförande | Enkel |
|---|---|
| Material dykrör | Mässing |
| Anslutning | Utvändig gänga G, cylindrisk (ISO 228-1) |
| Dimension anslutning | 1/2" (15) |
| Tryckklass fläns (flänsborrning) | PN 10 |
| Lämplig för mano-termometer | Ja |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | 7331590040774 | ||
| Förpackningstyp | Påse | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 30 | ||
| Bredd (mm) | 30 | ||
| Höjd (mm) | 40 | ||
| Vikt (kg) | 0,094 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Produktblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/PROD/PROD_123_2434742.pdf |
|---|---|
| InstallationsBVD | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/IBVD/iBVD 5562742758-00251 v1.pdf |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/EPD/EPD_0000863.pdf |
| RSK-nummer | 2434742 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | - |
| GTIN | 7331590040774 |
| Produkt | Termometerficka |
| Produktnamn | LK Termometerficka |
| Dimension | G15 |
| Storlek | 30x30x40mm (BxLxH) |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | - |
| Utförande | - |
|---|---|
| Färg | mässing |
| Ytbehandling | - |
| Material | AZH-mässing |
| Standard | CW 602N |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | https://www.lksystems.se/sv/_77766323.aspx |
| RSK flik | 04 Plaströr - Tryck |
| Tillverkarens artikelnummer | - |
|---|
| GTIN | 7331590040774 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | https://www.lksystems.se/sv/_77766323.aspx |
|---|
| Modell/Utförande | Enkel |
|---|---|
| Material dykrör | Mässing |
| Anslutning | Utvändig gänga G, cylindrisk (ISO 228-1) |
| Dimension anslutning | 1/2" (15) |
| Tryckklass fläns (flänsborrning) | PN 10 |
| Lämplig för mano-termometer | Ja |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | 7331590040774 | ||
| Förpackningstyp | Påse | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 30 | ||
| Bredd (mm) | 30 | ||
| Höjd (mm) | 40 | ||
| Vikt (kg) | 0,094 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Produktblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/PROD/PROD_123_2434742.pdf |
|---|---|
| InstallationsBVD | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/IBVD/iBVD 5562742758-00251 v1.pdf |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/EPD/EPD_0000863.pdf |