RSK-nr enhet: ST
Inlagd: 2024-07-19
RSK-nr enhet: ST
Transmitter SITRANS FMT020 med display
Transmitter SITRANS FMT020 med display
| RSK-nummer | 5159088 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 7ME6942-0AA00-0AA3 |
| GTIN | - |
| Produkt | Transmitter |
| Produktnamn | SITRANS FMT020 |
| Dimension | - |
| Storlek | - |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | 115-230V AC 50/60 Hz |
| Funktion | - |
| Utförande | - |
|---|---|
| Färg | grå |
| Ytbehandling | - |
| Material | polykarkonat |
| Standard | IP67 |
| Övrig info | Utsignaler 0/4-20 mA/puls/relä |
| Tillverkarens produktsida | https://www.siemens.com/se/sv/produkter/industriautomation/processinstrumentering/flodesmatning.html |
| RSK flik | 10 Mätinstrument |
| Tillverkarens artikelnummer | 7ME6942-0AA00-0AA3 |
|---|
| GTIN | - |
|---|
| Tillverkarens produktsida | https://www.siemens.com/se/sv/produkter/industriautomation/processinstrumentering/flodesmatning.html |
|---|
| Typ av tillbehör/reservdel | Övrigt |
|---|---|
| Tillbehör | Ja |
| Reservdel | Ja |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 224 | ||
| Bredd (mm) | 155 | ||
| Höjd (mm) | 161 | ||
| Vikt (kg) | 1 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Manual | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/MAN/MAN_1202_5159088.pdf |
|---|---|
| Produktblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/PROD/PROD_1202_5159088.pdf |
| EU-försäkran (DoC) | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/DOC/DOC_1202_5159088.pdf |
| RSK-nummer | 5159088 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 7ME6942-0AA00-0AA3 |
| GTIN | - |
| Produkt | Transmitter |
| Produktnamn | SITRANS FMT020 |
| Dimension | - |
| Storlek | - |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | 115-230V AC 50/60 Hz |
| Funktion | - |
| Utförande | - |
|---|---|
| Färg | grå |
| Ytbehandling | - |
| Material | polykarkonat |
| Standard | IP67 |
| Övrig info | Utsignaler 0/4-20 mA/puls/relä |
| Tillverkarens produktsida | https://www.siemens.com/se/sv/produkter/industriautomation/processinstrumentering/flodesmatning.html |
| RSK flik | 10 Mätinstrument |
| Tillverkarens artikelnummer | 7ME6942-0AA00-0AA3 |
|---|
| GTIN | - |
|---|
| Tillverkarens produktsida | https://www.siemens.com/se/sv/produkter/industriautomation/processinstrumentering/flodesmatning.html |
|---|
| Typ av tillbehör/reservdel | Övrigt |
|---|---|
| Tillbehör | Ja |
| Reservdel | Ja |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 224 | ||
| Bredd (mm) | 155 | ||
| Höjd (mm) | 161 | ||
| Vikt (kg) | 1 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Manual | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/MAN/MAN_1202_5159088.pdf |
|---|---|
| Produktblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/PROD/PROD_1202_5159088.pdf |
| EU-försäkran (DoC) | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/DOC/DOC_1202_5159088.pdf |