RSK-nr enhet: ST
Inlagd: 2013-02-21
RSK-nr enhet: ST
Vattenmätarkonsol 110mm, Modell hög 50mm. Inklusive passbit och backventil.
Vattenmätarkonsol 110mm, Modell hög 50mm. Inklusive passbit och backventil.
| RSK-nummer | 5208139 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | - |
| GTIN | 7391653081397 |
| Produkt | Vattenmätarkonsol |
| Produktnamn | Vamco 110 |
| Dimension | G15 |
| Storlek | 110mm |
| Tryck/Flöde/Temp | PN10 |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | för 110mm vattenmätare |
| Utförande | utvändig gänga, dubbel hög |
|---|---|
| Färg | rostfri, gul |
| Ytbehandling | - |
| Material | avz mässing, rostfritt stål |
| Standard | - |
| Övrig info | med backventil |
| Tillverkarens produktsida | - |
| RSK flik | 10 Mätinstrument |
| Tillverkarens artikelnummer | - |
|---|
| GTIN | 7391653081397 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | - |
|---|
| Material | Mässing |
|---|---|
| Materialkvalitet | Mässing avzinkningshärdig (DZR) |
| Ytskydd | Obehandlad |
| Ytbehandling | Obehandlad |
| Dimension anslutning 1 | 1/2" (15) |
| Utvändig rördiameter anslutning 1 | 20,9 mm |
| Dimension anslutning 2 | 1/2" (15) |
| Utvändig rördiameter anslutning 2 | 20,9 mm |
| Dimension anslutning 3 | 1/2" (15) |
| Utvändig rördiameter anslutning 3 | 20,9 mm |
| Dimension anslutning 4 | 1/2" (15) |
| Utvändig rördiameter anslutning 4 | 20,9 mm |
| Max. arbetstryck vid 20°C (PN) | 16 bar |
| Med packningar | Ja |
| Med skyddslock/-plugg | Nej |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Påse | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 191 | ||
| Bredd (mm) | 157 | ||
| Höjd (mm) | 66 | ||
| Vikt (kg) | 1,192 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| InstallationsBVD | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/IBVD/iBVD 5564874435-00040 v2.pdf |
|---|---|
| REACH-informationsblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/REACH/REACH_77_1481803.pdf |
| RSK-nummer | 5208139 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | - |
| GTIN | 7391653081397 |
| Produkt | Vattenmätarkonsol |
| Produktnamn | Vamco 110 |
| Dimension | G15 |
| Storlek | 110mm |
| Tryck/Flöde/Temp | PN10 |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | för 110mm vattenmätare |
| Utförande | utvändig gänga, dubbel hög |
|---|---|
| Färg | rostfri, gul |
| Ytbehandling | - |
| Material | avz mässing, rostfritt stål |
| Standard | - |
| Övrig info | med backventil |
| Tillverkarens produktsida | - |
| RSK flik | 10 Mätinstrument |
| Tillverkarens artikelnummer | - |
|---|
| GTIN | 7391653081397 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | - |
|---|
| Material | Mässing |
|---|---|
| Materialkvalitet | Mässing avzinkningshärdig (DZR) |
| Ytskydd | Obehandlad |
| Ytbehandling | Obehandlad |
| Dimension anslutning 1 | 1/2" (15) |
| Utvändig rördiameter anslutning 1 | 20,9 mm |
| Dimension anslutning 2 | 1/2" (15) |
| Utvändig rördiameter anslutning 2 | 20,9 mm |
| Dimension anslutning 3 | 1/2" (15) |
| Utvändig rördiameter anslutning 3 | 20,9 mm |
| Dimension anslutning 4 | 1/2" (15) |
| Utvändig rördiameter anslutning 4 | 20,9 mm |
| Max. arbetstryck vid 20°C (PN) | 16 bar |
| Med packningar | Ja |
| Med skyddslock/-plugg | Nej |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Påse | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 191 | ||
| Bredd (mm) | 157 | ||
| Höjd (mm) | 66 | ||
| Vikt (kg) | 1,192 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| InstallationsBVD | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/IBVD/iBVD 5564874435-00040 v2.pdf |
|---|---|
| REACH-informationsblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/REACH/REACH_77_1481803.pdf |