RSK-nr enhet: ST
Inlagd: 2018-03-05
RSK-nr enhet: ST
Trådlös tilläggsmodul för mekaniska vattenmätare (WFx30, WMx10). Tilläggsmodulen registrerar och bearbetar räknepulser från mekaniska vattenmätare som är förberedda för trådlös kommunikation och överför AMR- och walk-by-telegram parallellt.
Trådlös tilläggsmodul för mekaniska vattenmätare (WFx30, WMx10). Tilläggsmodulen registrerar och bearbetar räknepulser från mekaniska vattenmätare som är förberedda för trådlös kommunikation och överför AMR- och walk-by-telegram parallellt.
| RSK-nummer | 4647871 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | S55563-F147 |
| GTIN | 7612914113818 |
| Produkt | Tilläggsmodul |
| Produktnamn | WFZ661 |
| Dimension | - |
| Storlek | 63x63x40mm (BxDxH) |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | Litiumbatteri, livslängd 12 år |
| Funktion | trådlös kommunikationsmodul |
| Utförande | trådlös M-Bus (radio) |
|---|---|
| Färg | vit |
| Ytbehandling | - |
| Material | polykarbonat |
| Standard | IP65 |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | http://hit.sbt.siemens.com/RWD/app.aspx?RC=SE&lang=sv&MODULE=Product&ACTION=Search&VALUE=S55563-F147 |
| RSK flik | 10 Mätinstrument |
| Tillverkarens artikelnummer | S55563-F147 |
|---|
| GTIN | 7612914113818 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | http://hit.sbt.siemens.com/RWD/app.aspx?RC=SE&lang=sv&MODULE=Product&ACTION=Search&VALUE=S55563-F147 |
|---|
| Bredd | 62,6 mm |
|---|---|
| Höjd | 62,6 mm |
| Djup | 40,2 mm |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 372 | ||
| Bredd (mm) | 271 | ||
| Höjd (mm) | 50 | ||
| Vikt (kg) | 0,791 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Produktblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/PROD/PROD_19_4647871.pdf |
|---|---|
| RSK-nummer | 4647871 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | S55563-F147 |
| GTIN | 7612914113818 |
| Produkt | Tilläggsmodul |
| Produktnamn | WFZ661 |
| Dimension | - |
| Storlek | 63x63x40mm (BxDxH) |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | Litiumbatteri, livslängd 12 år |
| Funktion | trådlös kommunikationsmodul |
| Utförande | trådlös M-Bus (radio) |
|---|---|
| Färg | vit |
| Ytbehandling | - |
| Material | polykarbonat |
| Standard | IP65 |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | http://hit.sbt.siemens.com/RWD/app.aspx?RC=SE&lang=sv&MODULE=Product&ACTION=Search&VALUE=S55563-F147 |
| RSK flik | 10 Mätinstrument |
| Tillverkarens artikelnummer | S55563-F147 |
|---|
| GTIN | 7612914113818 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | http://hit.sbt.siemens.com/RWD/app.aspx?RC=SE&lang=sv&MODULE=Product&ACTION=Search&VALUE=S55563-F147 |
|---|
| Bredd | 62,6 mm |
|---|---|
| Höjd | 62,6 mm |
| Djup | 40,2 mm |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 372 | ||
| Bredd (mm) | 271 | ||
| Höjd (mm) | 50 | ||
| Vikt (kg) | 0,791 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Produktblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/PROD/PROD_19_4647871.pdf |
|---|---|