| Produktnamn | AP35B.50.06.1V |
| Dimension | Rp50 |
| Storlek | max partikelstorlek Ø35mm |
| Tryck/Flöde/Temp | lyfthöjd=13m, maxtemp +40°C |
| Effekt/Eldata | 1x230V 50Hz 0,66kW 4,4A |
| Funktion | för dränerings-/avloppsavtten |
| Utförande | utan nivåvippa |
| Standard | - |
| Övrig info | 10m kabel med stickpropp |
| RSK flik | 14 Pumpar |
| Tillverkarens artikelnummer | 96004563 |
|---|
| GTIN | 5700391488603 |
| Nominellt flöde (BEP) | 9,19 m³/h |
| Tryckhöjd (BEP) | 58,92 kPa |
| Max. flödeskapacitet | 18 m³/h |
| Max. statisk höjd | 11 m |
| Elanslutning | Anslutningskabel med stickpropp |
| Längd kabel | 10 m |
| Märkspänning | 230 - 230 V |
| Antal faser | 1 |
| Frekvens | 50 Hz |
| Märkström | 4,6 A |
| Ineffekt per motor (P1) | 1 kW |
| Axeleffekt per motor (P2) | 0,66 kW |
| Isolationsklass (IEC) | F |
| Varvtal | 2810 /min |
| Varvtalsreglering motor | Ingen |
| Medietemperatur (kontinuerlig) | 0 - 40 °C |
| Omgivningstemperatur | 0 - 40 °C |
| Anslutning utloppssida | Invändig gänga Rp, cylindrisk (ISO 7-1 / EN 10226-1) |
| Anslutningsdimension utloppssida | 2" (50) |
| Anslutningsstandard utloppssida | ISO 7-1 / EN 10226-1 |
| Max. partikelstorlek | 35 mm |
| Pumpstyrning | Ingen |
| Pumpdiameter | 210 mm |
| Pumphöjd | 443 mm |
| Sänkdjup/Instickslängd | 7 m |
| Explosionssäker | Nej |
| Lämplig för torruppställning | Nej |
| Vikt | 10,3 kg |
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 300 | ||
| Bredd (mm) | 220 | ||
| Höjd (mm) | 465 | ||
| Vikt (kg) | 10,9 | ||
| Roterande bild | - |
| Drift & Skötsel | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/DOS/dos_25_5885933.pdf |
| Produktblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/PROD/prod_25_5885933.pdf |
| REACH-informationsblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/REACH/REACH_25_5885992.pdf |
| RSK-nummer | 5885933 |
| GTIN | 5700391488603 |
| Produkt | Avloppspump |
| Dimension | Rp50 |
| Utförande | utan nivåvippa |
| Standard | - |
| Max. statisk höjd | 11 m |
| Längd kabel | 10 m |
| Märkspänning | 230 - 230 V |
| Antal faser | 1 |
| Frekvens | 50 Hz |
| Märkström | 4,6 A |
| Isolationsklass (IEC) | F |
| Varvtal | 2810 /min |
| Pumpstyrning | Ingen |
| Pumpdiameter | 210 mm |
| Pumphöjd | 443 mm |