| Produktnamn | AP35B.50.08.1V |
| Dimension | Rp50 |
| Storlek | max partikelstorlek Ø35mm |
| Tryck/Flöde/Temp | lyfthöjd=13m, maxtemp +40°C |
| Effekt/Eldata | 1x230V 50Hz 0,71kW 5,4A |
| Funktion | för dränerings-/avloppsavtten |
| Utförande | utan nivåvippa |
| Standard | - |
| Övrig info | 10m kabel med stickpropp |
| RSK flik | 14 Pumpar |
| Tillverkarens artikelnummer | 96004575 |
|---|
| GTIN | 5700391489075 |
| Nominellt flöde (BEP) | 10,67 m³/h |
| Tryckhöjd (BEP) | 73,24 kPa |
| Max. flödeskapacitet | 21 m³/h |
| Max. statisk höjd | 13 m |
| Elanslutning | Anslutningskabel med stickpropp |
| Längd kabel | 10 m |
| Märkspänning | 230 - 230 V |
| Antal faser | 1 |
| Frekvens | 50 Hz |
| Märkström | 5,44 A |
| Ineffekt per motor (P1) | 1,25 kW |
| Axeleffekt per motor (P2) | 0,71 kW |
| Isolationsklass (IEC) | F |
| Varvtal | 2795 /min |
| Varvtalsreglering motor | Ingen |
| Medietemperatur (kontinuerlig) | 0 - 40 °C |
| Omgivningstemperatur | 0 - 40 °C |
| Anslutning utloppssida | Invändig gänga Rp, cylindrisk (ISO 7-1 / EN 10226-1) |
| Anslutningsdimension utloppssida | 2" (50) |
| Anslutningsstandard utloppssida | ISO 7-1 / EN 10226-1 |
| Max. partikelstorlek | 35 mm |
| Pumpstyrning | Ingen |
| Pumpdiameter | 210 mm |
| Pumphöjd | 468 mm |
| Sänkdjup/Instickslängd | 7 m |
| Explosionssäker | Nej |
| Lämplig för torruppställning | Nej |
| Vikt | 11,7 kg |
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 300 | ||
| Bredd (mm) | 220 | ||
| Höjd (mm) | 465 | ||
| Vikt (kg) | 12 | ||
| Roterande bild | - |
| Drift & Skötsel | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/DOS/dos_25_5885935.pdf |
| Produktblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/PROD/prod_25_5885935.pdf |
| REACH-informationsblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/REACH/REACH_25_5885992.pdf |
| RSK-nummer | 5885935 |
| GTIN | 5700391489075 |
| Produkt | Avloppspump |
| Dimension | Rp50 |
| Utförande | utan nivåvippa |
| Standard | - |
| Max. statisk höjd | 13 m |
| Längd kabel | 10 m |
| Märkspänning | 230 - 230 V |
| Antal faser | 1 |
| Frekvens | 50 Hz |
| Märkström | 5,44 A |
| Isolationsklass (IEC) | F |
| Varvtal | 2795 /min |
| Pumpstyrning | Ingen |
| Pumpdiameter | 210 mm |
| Pumphöjd | 468 mm |