| Produktnamn | AP50B.50.15.3V |
| Dimension | R50 |
| Storlek | max partikelstorlek Ø50mm |
| Tryck/Flöde/Temp | lyfthöjd=12m, maxtemp +50°C |
| Effekt/Eldata | 3x400V 50Hz 1,5kW 3A |
| Funktion | för dränerings-/avloppsvatten |
| Utförande | utan nivåvippa |
| Ytbehandling | - |
| Material | rostfritt stål/flermaterial |
| Standard | - |
| Övrig info | 10m kabel utan stickpropp |
| RSK flik | 14 Pumpar |
| Tillverkarens artikelnummer | 96004609 |
|---|
| GTIN | 5700392895561 |
| Nominellt flöde (BEP) | 16,5 m³/h |
| Tryckhöjd (BEP) | 107,06 kPa |
| Max. flödeskapacitet | 31 m³/h |
| Max. statisk höjd | 17 m |
| Elanslutning | Kabel |
| Längd kabel | 5 m |
| Märkspänning | 400 - 400 V |
| Antal faser | 3 |
| Frekvens | 50 Hz |
| Märkström | 3,7 A |
| Ineffekt per motor (P1) | 2,15 kW |
| Axeleffekt per motor (P2) | 1,5 kW |
| Isolationsklass (IEC) | F |
| Varvtal | 2785 /min |
| Varvtalsreglering motor | Ingen |
| Medietemperatur (kontinuerlig) | 0 - 40 °C |
| Omgivningstemperatur | 0 - 40 °C |
| Anslutning utloppssida | Invändig gänga Rp, cylindrisk (ISO 7-1 / EN 10226-1) |
| Anslutningsdimension utloppssida | 2" (50) |
| Anslutningsstandard utloppssida | ISO 7-1 / EN 10226-1 |
| Max. partikelstorlek | 50 mm |
| Pumpstyrning | Ingen |
| Pumpdiameter | 210 mm |
| Pumphöjd | 468 mm |
| Sänkdjup/Instickslängd | 2 m |
| Explosionssäker | Nej |
| Lämplig för torruppställning | Nej |
| Vikt | 11,9 kg |
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 300 | ||
| Bredd (mm) | 220 | ||
| Höjd (mm) | 465 | ||
| Vikt (kg) | 11,6 | ||
| Roterande bild | - |
| Drift & Skötsel | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/DOS/dos_25_5885931.pdf |
| Produktblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/PROD/prod_25_5885931.pdf |
| REACH-informationsblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/REACH/REACH_25_5885992.pdf |
| RSK-nummer | 5885931 |
| GTIN | 5700392895561 |
| Produkt | Avloppspump |
| Dimension | R50 |
| Utförande | utan nivåvippa |
| Färg | rostfri |
| Ytbehandling | - |
| Standard | - |
| Max. statisk höjd | 17 m |
| Elanslutning | Kabel |
| Längd kabel | 5 m |
| Märkspänning | 400 - 400 V |
| Antal faser | 3 |
| Frekvens | 50 Hz |
| Märkström | 3,7 A |
| Isolationsklass (IEC) | F |
| Varvtal | 2785 /min |
| Pumpstyrning | Ingen |
| Pumpdiameter | 210 mm |
| Pumphöjd | 468 mm |