ProduktnamnPadus UNI M05B/T11-540
DimensionG50 inv.
Storlek-
Tryck/Flöde/Temp17m/32m3/h/max +40°C
Effekt/Eldata3x400V / 50Hz 1,1kW
Övrig info-
Tillverkarens produktsida https://wilo.com/quick/se/sv/articleNumber/6087665
RSK flik14 Pumpar
Tillverkarens artikelnummer 6087665
GTIN 4048482919522
Materialkvalitet impeller/pumphjul PP-GF
Nominellt flöde (BEP) 18,39 m³/h
Tryckhöjd (BEP) 114,74 kPa
Max. flödeskapacitet 34,2 m³/h
Max. statisk höjd 17,21 m
Max. arbetstryck 1,89 bar
Elanslutning Anslutningskabel med stickpropp
Märkspänning 400 - 400 V
Antal faser 3
Frekvens 50 Hz
Märkström 2,9 A
Ineffekt per motor (P1) 1,5 kW
Axeleffekt per motor (P2) 1,1 kW
Isolationsklass (IEC) F
Varvtal 2893 /min
Medietemperatur (kontinuerlig) 3 - 40 °C
Omgivningstemperatur 3 - 40 °C
Anslutning utloppssida Utvändig gänga G, cylindrisk (ISO 228-1)
Anslutningsdimension utloppssida 2" (50)
Utvändig rördiameter anslutning utloppssida 50 mm
Flänsform Övrigt
Max. partikelstorlek 10 mm
Nominellt driftläge S2 15 min
Kapslingsklass (IP) IP68
Pumpstyrning Ingen
Höjd (mm) 523
Vikt (kg) 21,3
RSK-nummer5880168
GTIN4048482919522
ProduktDräneringspump
DimensionG50 inv.
Storlek-
Tryckhöjd (BEP) 114,74 kPa
Max. flödeskapacitet 34,2 m³/h
Max. statisk höjd 17,21 m
Max. arbetstryck 1,89 bar
Märkspänning 400 - 400 V
Antal faser 3
Frekvens 50 Hz
Märkström 2,9 A
Ineffekt per motor (P1) 1,5 kW
Isolationsklass (IEC) F
Varvtal 2893 /min
Omgivningstemperatur 3 - 40 °C
Flänsform Övrigt
Max. partikelstorlek 10 mm