ProduktnamnPadus UNI M05B/T15-540
DimensionG50 inv.
Storlek-
Tryck/Flöde/Temp20m/38m3/h/max +40°C
Effekt/Eldata3x400V / 50Hz 1,5kW
Funktiondränerings-/spillvatten
Utförandeicke skärande
Färgsvart/silver
Ytbehandling-
Material komposit/rostfritt stål
Standard-
Övrig info-
Tillverkarens produktsida https://wilo.com/quick/se/sv/articleNumber/6087667
RSK flik14 Pumpar
Tillverkarens artikelnummer 6087667
GTIN 4048482919508
Produktegenskaper
Material motorhus Rostfritt stål
Materialkvalitet motorhus Syrafast stål 316 (1.4401)
Material pumphus PP (polypropen)
Materialkvalitet pumphus PP-GF
Material impeller/pumphjul PP (polypropen)
Materialkvalitet impeller/pumphjul PP-GF
Nominellt flöde (BEP) 20,93 m³/h
Tryckhöjd (BEP) 148,18 kPa
Max. flödeskapacitet 41,4 m³/h
Max. statisk höjd 20,68 m
Max. arbetstryck 2,27 bar
Elanslutning Anslutningskabel med stickpropp
Märkspänning 400 - 400 V
Antal faser 3
Frekvens 50 Hz
Märkström 3,6 A
Ineffekt per motor (P1) 2,1 kW
Axeleffekt per motor (P2) 1,5 kW
Isolationsklass (IEC) F
Varvtal 2850 /min
Medietemperatur (kontinuerlig) 3 - 40 °C
Omgivningstemperatur 3 - 40 °C
Anslutning utloppssida Utvändig gänga G, cylindrisk (ISO 228-1)
Anslutningsdimension utloppssida 2" (50)
Utvändig rördiameter anslutning utloppssida 50 mm
Tryckklass fläns (flänsborrning) utloppssida PN 10
Anslutningsstandard utloppssida ISO 228-1
Flänsform Övrigt
Max. partikelstorlek 10 mm
Nominellt driftläge S2 15 min
Kapslingsklass (IP) IP68
Pumpstyrning Ingen
Sänkdjup/Instickslängd 7 m
Vikt 19 kg
Med torrkörningsskydd Nej
Palltyp -
Djup (mm) 333
Bredd (mm) 247
Höjd (mm) 523
Vikt (kg) 21,3
RSK-nummer5880169
GTIN4048482919508
ProduktDräneringspump
DimensionG50 inv.
Storlek-
Utförandeicke skärande
Färgsvart/silver
Ytbehandling-
Standard-
Övrig info-
RSK flik14 Pumpar
Materialkvalitet pumphus PP-GF
Tryckhöjd (BEP) 148,18 kPa
Max. flödeskapacitet 41,4 m³/h
Max. statisk höjd 20,68 m
Max. arbetstryck 2,27 bar
Märkspänning 400 - 400 V
Antal faser 3
Frekvens 50 Hz
Märkström 3,6 A
Ineffekt per motor (P1) 2,1 kW
Isolationsklass (IEC) F
Varvtal 2850 /min
Omgivningstemperatur 3 - 40 °C
Flänsform Övrigt
Max. partikelstorlek 10 mm