ProduktnamnPadus UNI M05K/M11-523/A
DimensionG50 inv.
Storlek-
Tryck/Flöde/Temp17m/32m3/h/max +40°C
Effekt/Eldata1x230V / 50Hz 1,1kW
Övrig info-
Tillverkarens produktsida https://wilo.com/quick/se/sv/articleNumber/6089421
RSK flik14 Pumpar
Tillverkarens artikelnummer 6089421
GTIN 4062679020402
Materialkvalitet impeller/pumphjul PP-GF
Nominellt flöde (BEP) 18,39 m³/h
Tryckhöjd (BEP) 114,74 kPa
Max. flödeskapacitet 34,2 m³/h
Max. statisk höjd 17,21 m
Max. arbetstryck 1,89 bar
Elanslutning Anslutningskabel med stickpropp
Märkspänning 230 - 230 V
Antal faser 1
Frekvens 50 Hz
Märkström 7,2 A
Ineffekt per motor (P1) 1,6 kW
Axeleffekt per motor (P2) 1,1 kW
Isolationsklass (IEC) F
Varvtal 2899 /min
Medietemperatur (kontinuerlig) 3 - 40 °C
Omgivningstemperatur 3 - 40 °C
Anslutning utloppssida Utvändig gänga G, cylindrisk (ISO 228-1)
Anslutningsdimension utloppssida 2" (50)
Utvändig rördiameter anslutning utloppssida 50 mm
Flänsform Övrigt
Max. partikelstorlek 10 mm
Nominellt driftläge S1
Kapslingsklass (IP) IP68
Pumpstyrning Med extern flottör/vippa
Sänkdjup/Instickslängd 7 m
Vikt 20 kg
Höjd (mm) 523
Vikt (kg) 22
RSK-nummer5885488
GTIN4062679020402
ProduktDräneringspump
DimensionG50 inv.
Storlek-
Tryckhöjd (BEP) 114,74 kPa
Max. flödeskapacitet 34,2 m³/h
Max. statisk höjd 17,21 m
Max. arbetstryck 1,89 bar
Märkspänning 230 - 230 V
Antal faser 1
Frekvens 50 Hz
Märkström 7,2 A
Ineffekt per motor (P1) 1,6 kW
Isolationsklass (IEC) F
Varvtal 2899 /min
Omgivningstemperatur 3 - 40 °C
Flänsform Övrigt
Max. partikelstorlek 10 mm