| Produktnamn | AP50B.50.11.3V |
| Dimension | R2 |
| Storlek | max partikelstorlek 50 mm |
| Tryck/Flöde/Temp | lyfthöjd: 14 m, flöde: 8 l/s |
| Effekt/Eldata | 3x400V, 1,31 kW, 2,81 A |
| Funktion | utan nivåvippa |
| Utförande | 10 m kabel utan stickpropp |
| Ytbehandling | - |
| Material | rostfritt DIN W.-Nr. 1.4301 |
| Standard | - |
| Övrig info | max vätsketemperatur: 40 °C |
| RSK flik | 14 Pumpar |
| Tillverkarens artikelnummer | 96468195 |
|---|
| GTIN | 5700394936705 |
| Nominellt flöde (BEP) | 14,96 m³/h |
| Tryckhöjd (BEP) | 87,35 kPa |
| Max. flödeskapacitet | 29 m³/h |
| Max. statisk höjd | 14 m |
| Elanslutning | Kabel |
| Längd kabel | 10 m |
| Märkspänning | 400 - 400 V |
| Antal faser | 3 |
| Frekvens | 50 Hz |
| Märkström | 2,81 A |
| Ineffekt per motor (P1) | 1,75 kW |
| Axeleffekt per motor (P2) | 1,31 kW |
| Isolationsklass (IEC) | F |
| Varvtal | 2785 /min |
| Varvtalsreglering motor | Ingen |
| Medietemperatur (kontinuerlig) | 0 - 40 °C |
| Omgivningstemperatur | 0 - 40 °C |
| Anslutning utloppssida | Invändig gänga Rp, cylindrisk (ISO 7-1 / EN 10226-1) |
| Anslutningsdimension utloppssida | 2" (50) |
| Anslutningsstandard utloppssida | ISO 7-1 / EN 10226-1 |
| Max. partikelstorlek | 50 mm |
| Pumpstyrning | Ingen |
| Pumpdiameter | 210 mm |
| Pumphöjd | 468 mm |
| Sänkdjup/Instickslängd | 7 m |
| Explosionssäker | Nej |
| Lämplig för torruppställning | Nej |
| Vikt | 12,1 kg |
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 256 | ||
| Bredd (mm) | 219 | ||
| Höjd (mm) | 504 | ||
| Vikt (kg) | 12,5 | ||
| Roterande bild | - |
| Drift & Skötsel | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/DOS/DOS_25_5880140.pdf |
| Produktblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/PROD/PROD_25_5880140.pdf |
| REACH-informationsblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/REACH/REACH_25_5885992.pdf |
| RSK-nummer | 5880140 |
| GTIN | 5700394936705 |
| Produkt | Dränkpump |
| Dimension | R2 |
| Funktion | utan nivåvippa |
| Färg | rostfri |
| Ytbehandling | - |
| Standard | - |
| Max. statisk höjd | 14 m |
| Elanslutning | Kabel |
| Längd kabel | 10 m |
| Märkspänning | 400 - 400 V |
| Antal faser | 3 |
| Frekvens | 50 Hz |
| Märkström | 2,81 A |
| Isolationsklass (IEC) | F |
| Varvtal | 2785 /min |
| Pumpstyrning | Ingen |
| Pumpdiameter | 210 mm |
| Pumphöjd | 468 mm |