Flygt DXGM25-11 HF. Enfas dränkbar centrifugalpump med inbyggt motorskydd och nivåvippa. Försedd med kanalhjul och tuggerfunktion, främst avsedd för avloppsvatten. Materialspecifikation: Pumphus Gjutjärn, Axel AISI 304, Inre tätning SiC/SiC/NBR, Yttre tätning NBR , Motorkåpa AISI 304, Pumphjul Tecknopolymer, O-ringar NBR, Skäranordning DIN 1.4535. Anslutning: Invändig gänga Rp1¼" (32 mm). Stämpeldata: 1/230 V/50 Hz, 5 A, 1,1 kW , 2850 RPM. Försedd med 10 m kabel typ H07RN-F, Inbyggd startkondensator, Vätsketemperatur max 35 °C. Vikt 20,8 Kg.
| RSK-nummer | 5885469 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | AA-107678730 |
| GTIN | 8016935017213 |
| Produkt | Tuggerpump |
| Produktnamn | DXGM 25-11 HF |
| Dimension | Rp1¼" (G 32) |
| Storlek | 260x444x240mm (BxHxD) |
| Tryck/Flöde/Temp | 0-10,8m³/h/16,7-9,1m/0-35°C |
| Effekt/Eldata | 1,1kW, 5A, 230V, 1-fas |
| Funktion | för avloppsvatten |
| Utförande | med vippa för nivåstyrning |
| RSK flik | 14 Pumpar |
|---|
| GTIN | 8016935017213 |
| Elanslutning | Anslutningskabel med stickpropp |
| Längd kabel | 10 m |
| Märkspänning | 220 - 240 V |
| Antal faser | 1 |
| Frekvens | 50 Hz |
| Märkström | 5 A |
| Varvtalsreglering motor | Ingen |
| Medietemperatur (kontinuerlig) | 0 - 35 °C |
| Kapslingsklass (IP) | Övrigt |
| Pumpdiameter | 195 mm |
| Pumphöjd | 446 mm |
| Lämplig för torruppställning | Nej |
| Vikt | 20,8 kg |
| Produkt | Tuggerpump |
| Dimension | Rp1¼" (G 32) |
| Längd kabel | 10 m |
| Märkspänning | 220 - 240 V |
| Antal faser | 1 |
| Frekvens | 50 Hz |
| Märkström | 5 A |
| Pumpdiameter | 195 mm |
| Pumphöjd | 446 mm |