ProduktnamnRexa FIT-S03-112A/21M011-523/A
DimensionDN32/40
Storlek-
Tryck/Flöde/Temp28m, temp +3°C till +40°C
Effekt/Eldata1x230V / 50Hz 1,1kW
Funktionspill-/avloppsvatten
Utförandeskärande
Färgsvart/silver
Ytbehandling-
Material gjutjärn/rostfritt stål
Standard-
Övrig info-
Tillverkarens produktsida https://wilo.com/quick/se/sv/articleNumber/6094356
RSK flik14 Pumpar
Tillverkarens artikelnummer 6094356
GTIN 4062679245669
Produktegenskaper
Material motorhus Rostfritt stål
Materialkvalitet motorhus Rostfritt stål 304 (1.4301)
Material pumphus Gjutjärn
Materialkvalitet pumphus Gjutjärn EN-GJL-250 (GG 25)
Material impeller/pumphjul Gjutjärn
Materialkvalitet impeller/pumphjul Gjutjärn EN-GJL-250 (GG 25)
Nominellt flöde (BEP) 9,514 m³/h
Tryckhöjd (BEP) 179,27 kPa
Max. flödeskapacitet 18,5 m³/h
Max. statisk höjd 27,97 m
Max. arbetstryck 3,08 bar
Elanslutning Anslutningskabel med stickpropp
Märkspänning 230 - 230 V
Antal faser 1
Frekvens 50 Hz
Märkström 6,8 A
Ineffekt per motor (P1) 1,55 kW
Axeleffekt per motor (P2) 1,1 kW
Isolationsklass (IEC) F
Varvtal 2841 /min
Medietemperatur (kontinuerlig) 3 - 40 °C
Omgivningstemperatur 3 - 40 °C
Anslutning utloppssida Fläns
Anslutningsdimension utloppssida Övrigt
Utvändig rördiameter anslutning utloppssida 32 mm
Tryckklass fläns (flänsborrning) utloppssida Övrigt
Max. partikelstorlek 10 mm
Skärande Ja
Nominellt driftläge S2 15 min
Kapslingsklass (IP) IP68
Pumpstyrning Med extern flottör/vippa
Pumphöjd 589 mm
Sänkdjup/Instickslängd 7 m
Vikt 32 kg
Med torrkörningsskydd Nej
Palltyp -
Djup (mm) 300
Bredd (mm) 400
Höjd (mm) 805
Vikt (kg) 34
RSK-nummer5883098
GTIN4062679245669
ProduktAvloppspump
DimensionDN32/40
Storlek-
Funktionspill-/avloppsvatten
Utförandeskärande
Färgsvart/silver
Ytbehandling-
Standard-
Övrig info-
RSK flik14 Pumpar
Material pumphus Gjutjärn
Tryckhöjd (BEP) 179,27 kPa
Max. flödeskapacitet 18,5 m³/h
Max. statisk höjd 27,97 m
Max. arbetstryck 3,08 bar
Märkspänning 230 - 230 V
Antal faser 1
Frekvens 50 Hz
Märkström 6,8 A
Isolationsklass (IEC) F
Varvtal 2841 /min
Omgivningstemperatur 3 - 40 °C
Anslutning utloppssida Fläns
Max. partikelstorlek 10 mm
Skärande Ja
Nominellt driftläge S2 15 min
Kapslingsklass (IP) IP68
Pumphöjd 589 mm