ProduktnamnRexa FIT-S03-123A/21M015-523/A
DimensionDN32/40
Storlek-
Tryck/Flöde/Temp32m, temp +3°C till +40°C
Effekt/Eldata1x230V / 50Hz 1,5kW
Övrig info-
Tillverkarens produktsida https://wilo.com/quick/se/sv/articleNumber/6094355
RSK flik14 Pumpar
Tillverkarens artikelnummer 6094355
GTIN 4062679245652
Nominellt flöde (BEP) 11,91 m³/h
Tryckhöjd (BEP) 206,92 kPa
Max. flödeskapacitet 19,8 m³/h
Max. statisk höjd 31,98 m
Max. arbetstryck 3,52 bar
Elanslutning Anslutningskabel med stickpropp
Märkspänning 230 - 230 V
Antal faser 1
Frekvens 50 Hz
Märkström 9,3 A
Ineffekt per motor (P1) 2,1 kW
Axeleffekt per motor (P2) 1,5 kW
Isolationsklass (IEC) F
Varvtal 2852 /min
Medietemperatur (kontinuerlig) 3 - 40 °C
Omgivningstemperatur 3 - 40 °C
Anslutning utloppssida Fläns
Anslutningsdimension utloppssida Övrigt
Utvändig rördiameter anslutning utloppssida 32 mm
Tryckklass fläns (flänsborrning) utloppssida Övrigt
Max. partikelstorlek 10 mm
Kapslingsklass (IP) IP68
Pumpstyrning Med extern flottör/vippa
Pumphöjd 589 mm
Sänkdjup/Instickslängd 7 m
Vikt 32 kg
Med torrkörningsskydd Nej
Höjd (mm) 805
Vikt (kg) 34
RSK-nummer5883099
GTIN4062679245652
ProduktAvloppspump
DimensionDN32/40
Storlek-
Tryckhöjd (BEP) 206,92 kPa
Max. flödeskapacitet 19,8 m³/h
Max. statisk höjd 31,98 m
Max. arbetstryck 3,52 bar
Märkspänning 230 - 230 V
Antal faser 1
Frekvens 50 Hz
Märkström 9,3 A
Ineffekt per motor (P1) 2,1 kW
Isolationsklass (IEC) F
Varvtal 2852 /min
Omgivningstemperatur 3 - 40 °C
Anslutning utloppssida Fläns
Max. partikelstorlek 10 mm
Kapslingsklass (IP) IP68
Pumphöjd 589 mm