ProduktnamnRexa FIT S03-123A/21T015-540/O
DimensionDN32/40
Storlek-
Tryck/Flöde/Temp32m, temp +3°C till +40°C
Effekt/Eldata3x400V / 50Hz 1,5kW
Funktionspill-/avloppsvatten
Utförandeskärande
Färgsvart/silver
Ytbehandling-
Material gjutjärn/rostfritt stål
Standard-
Övrig info-
Tillverkarens produktsida https://wilo.com/quick/se/sv/articleNumber/6093110
RSK flik14 Pumpar
Tillverkarens artikelnummer 6093110
GTIN 4062679201597
Produktegenskaper
Material motorhus Rostfritt stål
Materialkvalitet motorhus Rostfritt stål 304 (1.4301)
Nominellt flöde (BEP) 11,91 m³/h
Tryckhöjd (BEP) 206,92 kPa
Max. flödeskapacitet 19,8 m³/h
Max. statisk höjd 31,98 m
Max. arbetstryck 3,52 bar
Elanslutning Anslutningskabel med stickpropp
Märkspänning 400 - 400 V
Antal faser 3
Frekvens 50 Hz
Märkström 4,35 A
Ineffekt per motor (P1) 2,1 kW
Axeleffekt per motor (P2) 1,5 kW
Isolationsklass (IEC) F
Varvtal 2808 /min
Medietemperatur (kontinuerlig) 3 - 40 °C
Omgivningstemperatur 3 - 40 °C
Anslutning utloppssida Fläns
Anslutningsdimension utloppssida Övrigt
Utvändig rördiameter anslutning utloppssida 32 mm
Tryckklass fläns (flänsborrning) utloppssida Övrigt
Max. partikelstorlek 10 mm
Skärande Ja
Nominellt driftläge S2 15 min
Kapslingsklass (IP) IP68
Pumpstyrning Ingen
Pumphöjd 589 mm
Sänkdjup/Instickslängd 7 m
Vikt 33 kg
Höjd (mm) 805
Vikt (kg) 34,2
RSK-nummer5885509
GTIN4062679201597
ProduktAvloppspump
DimensionDN32/40
Storlek-
Funktionspill-/avloppsvatten
Utförandeskärande
Färgsvart/silver
Ytbehandling-
RSK flik14 Pumpar
Tryckhöjd (BEP) 206,92 kPa
Max. flödeskapacitet 19,8 m³/h
Max. statisk höjd 31,98 m
Max. arbetstryck 3,52 bar
Märkspänning 400 - 400 V
Antal faser 3
Frekvens 50 Hz
Märkström 4,35 A
Ineffekt per motor (P1) 2,1 kW
Isolationsklass (IEC) F
Varvtal 2808 /min
Omgivningstemperatur 3 - 40 °C
Anslutning utloppssida Fläns
Max. partikelstorlek 10 mm
Skärande Ja
Nominellt driftläge S2 15 min
Kapslingsklass (IP) IP68
Pumpstyrning Ingen
Pumphöjd 589 mm