ProduktnamnRexa FIT-S03-224A/21T025-540/O
DimensionDN32/40
Storlek-
Tryck/Flöde/Temp41,5m, temp +3°C till +40°C
Effekt/Eldata3x400V / 50Hz 2,5kW
Övrig info-
Tillverkarens produktsida https://wilo.com/quick/se/sv/articleNumber/6098146
RSK flik14 Pumpar
Tillverkarens artikelnummer 6098146
GTIN 4062679388229
Nominellt flöde (BEP) 14,26 m³/h
Tryckhöjd (BEP) 297,83 kPa
Max. flödeskapacitet 20,2 m³/h
Max. statisk höjd 43,01 m
Max. arbetstryck 4,73 bar
Elanslutning Anslutningskabel med stickpropp
Märkspänning 400 - 400 V
Antal faser 3
Frekvens 50 Hz
Märkström 5,5 A
Ineffekt per motor (P1) 3,2 kW
Axeleffekt per motor (P2) 2,5 kW
Isolationsklass (IEC) F
Varvtal 2848 /min
Medietemperatur (kontinuerlig) 3 - 40 °C
Omgivningstemperatur 3 - 40 °C
Anslutning utloppssida Fläns
Anslutningsdimension utloppssida Övrigt
Utvändig rördiameter anslutning utloppssida 32 mm
Tryckklass fläns (flänsborrning) utloppssida Övrigt
Max. partikelstorlek 11 mm
Kapslingsklass (IP) IP68
Pumpstyrning Ingen
Pumphöjd 674 mm
Sänkdjup/Instickslängd 7 m
Vikt 38 kg
Höjd (mm) 805
Vikt (kg) 38
RSK-nummer5883504
GTIN4062679388229
ProduktAvloppspump
DimensionDN32/40
Storlek-
Tryckhöjd (BEP) 297,83 kPa
Max. flödeskapacitet 20,2 m³/h
Max. statisk höjd 43,01 m
Max. arbetstryck 4,73 bar
Märkspänning 400 - 400 V
Antal faser 3
Frekvens 50 Hz
Märkström 5,5 A
Ineffekt per motor (P1) 3,2 kW
Isolationsklass (IEC) F
Varvtal 2848 /min
Omgivningstemperatur 3 - 40 °C
Anslutning utloppssida Fläns
Max. partikelstorlek 11 mm
Kapslingsklass (IP) IP68
Pumpstyrning Ingen
Pumphöjd 674 mm