ProduktnamnRexa FIT-V05-122A/21M011-523/A
DimensionDN50
Storlek-
Tryck/Flöde/Temp5,5m, temp +3°C till +40°C
Effekt/Eldata1x230V / 50Hz 1,1kW
Övrig info-
Tillverkarens produktsida https://wilo.com/quick/se/sv/articleNumber/6098148
RSK flik14 Pumpar
Tillverkarens artikelnummer 6098148
GTIN 4062679388243
Max. statisk höjd 5,678 m
Max. arbetstryck 0,6 bar
Elanslutning Anslutningskabel med stickpropp
Märkspänning 230 - 230 V
Antal faser 1
Frekvens 50 Hz
Märkström 7,2 A
Ineffekt per motor (P1) 1,59 kW
Axeleffekt per motor (P2) 1,1 kW
Isolationsklass (IEC) F
Varvtal 2899 /min
Medietemperatur (kontinuerlig) 3 - 40 °C
Omgivningstemperatur 3 - 40 °C
Anslutning utloppssida Fläns
Anslutningsdimension utloppssida DN 50
Utvändig rördiameter anslutning utloppssida 50 mm
Flänsform Rund
Max. partikelstorlek 50 mm
Kapslingsklass (IP) IP68
Pumpstyrning Med extern flottör/vippa
Sänkdjup/Instickslängd 7 m
Vikt 33 kg
Palltyp -
Djup (mm) 400
Bredd (mm) 400
Höjd (mm) 700
Vikt (kg) 38
RSK-nummer5883522
GTIN4062679388243
ProduktAvloppspump
DimensionDN50
Storlek-
Max. statisk höjd 5,678 m
Max. arbetstryck 0,6 bar
Märkspänning 230 - 230 V
Antal faser 1
Frekvens 50 Hz
Märkström 7,2 A
Isolationsklass (IEC) F
Varvtal 2899 /min
Omgivningstemperatur 3 - 40 °C
Anslutning utloppssida Fläns
Flänsform Rund
Max. partikelstorlek 50 mm