ProduktnamnRexa FIT-V05-228A/21T039-540/O
DimensionDN50
Storlek-
Tryck/Flöde/Temp28,5m, temp +3°C till +40°C
Effekt/Eldata3x400V / 50Hz 3,9kW
Övrig info-
Tillverkarens produktsida https://wilo.com/quick/se/sv/articleNumber/6098166
RSK flik14 Pumpar
Tillverkarens artikelnummer 6098166
GTIN 4062679388427
Nominellt flöde (BEP) 40 m³/h
Tryckhöjd (BEP) 182,5 kPa
Max. flödeskapacitet 40 m³/h
Max. statisk höjd 28,93 m
Max. arbetstryck 3,1 bar
Elanslutning Anslutningskabel med stickpropp
Märkspänning 400 - 400 V
Antal faser 3
Frekvens 50 Hz
Märkström 8,5 A
Ineffekt per motor (P1) 4,8 kW
Axeleffekt per motor (P2) 3,9 kW
Isolationsklass (IEC) F
Varvtal 2879 /min
Medietemperatur (kontinuerlig) 3 - 40 °C
Omgivningstemperatur 3 - 40 °C
Anslutning utloppssida Fläns
Anslutningsdimension utloppssida DN 50
Utvändig rördiameter anslutning utloppssida 50 mm
Tryckklass fläns (flänsborrning) utloppssida PN 10
Anslutningsstandard utloppssida EN 1092-2
Flänsform Rund
Max. partikelstorlek 50 mm
Kapslingsklass (IP) IP68
Pumpstyrning Ingen
Sänkdjup/Instickslängd 7 m
Vikt 46,2 kg
Palltyp -
Djup (mm) 400
Bredd (mm) 400
Höjd (mm) 800
Vikt (kg) 47
RSK-nummer5883557
GTIN4062679388427
ProduktAvloppspump
DimensionDN50
Storlek-
Nominellt flöde (BEP) 40 m³/h
Tryckhöjd (BEP) 182,5 kPa
Max. flödeskapacitet 40 m³/h
Max. statisk höjd 28,93 m
Max. arbetstryck 3,1 bar
Märkspänning 400 - 400 V
Antal faser 3
Frekvens 50 Hz
Märkström 8,5 A
Ineffekt per motor (P1) 4,8 kW
Isolationsklass (IEC) F
Varvtal 2879 /min
Omgivningstemperatur 3 - 40 °C
Anslutning utloppssida Fläns
Flänsform Rund
Max. partikelstorlek 50 mm