ProduktnamnRexa FIT-V06-212A/20M011-523/A
DimensionDN65/80
Storlek-
Tryck/Flöde/Temp8,0m, temp +3°C till +40°C
Effekt/Eldata1x230V / 50Hz 1,1kW
Övrig info-
Tillverkarens produktsida https://wilo.com/quick/se/sv/articleNumber/6098167
RSK flik14 Pumpar
Tillverkarens artikelnummer 6098167
GTIN 4062679388434
Nominellt flöde (BEP) 19,47 m³/h
Tryckhöjd (BEP) 51,35 kPa
Max. flödeskapacitet 35 m³/h
Max. statisk höjd 8,282 m
Max. arbetstryck 0,9 bar
Elanslutning Anslutningskabel med stickpropp
Märkspänning 230 - 230 V
Antal faser 1
Frekvens 50 Hz
Märkström 7,2 A
Ineffekt per motor (P1) 1,59 kW
Axeleffekt per motor (P2) 1,1 kW
Isolationsklass (IEC) F
Varvtal 2899 /min
Medietemperatur (kontinuerlig) 3 - 40 °C
Omgivningstemperatur 3 - 40 °C
Anslutning utloppssida Fläns
Anslutningsdimension utloppssida DN 65
Utvändig rördiameter anslutning utloppssida 65 mm
Tryckklass fläns (flänsborrning) utloppssida PN 10
Flänsform Rund
Max. partikelstorlek 65 mm
Kapslingsklass (IP) IP68
Pumpstyrning Med extern flottör/vippa
Sänkdjup/Instickslängd 7 m
Vikt 34 kg
Palltyp -
Djup (mm) 250
Bredd (mm) 200
Höjd (mm) 553
Vikt (kg) 36
RSK-nummer5883559
GTIN4062679388434
ProduktAvloppspump
DimensionDN65/80
Storlek-
Tryckhöjd (BEP) 51,35 kPa
Max. flödeskapacitet 35 m³/h
Max. statisk höjd 8,282 m
Max. arbetstryck 0,9 bar
Märkspänning 230 - 230 V
Antal faser 1
Frekvens 50 Hz
Märkström 7,2 A
Isolationsklass (IEC) F
Varvtal 2899 /min
Omgivningstemperatur 3 - 40 °C
Anslutning utloppssida Fläns
Flänsform Rund
Max. partikelstorlek 65 mm