ProduktnamnRexa FIT-V06-212A/21T011-540/O
DimensionDN65/80
Storlek-
Tryck/Flöde/Temp8m, temp +3°C till +40°C
Effekt/Eldata3x400V / 50Hz 1,1kW
Övrig info-
Tillverkarens produktsida https://wilo.com/quick/se/sv/articleNumber/6098170
RSK flik14 Pumpar
Tillverkarens artikelnummer 6098170
GTIN 4062679388465
Nominellt flöde (BEP) 19,47 m³/h
Tryckhöjd (BEP) 51,35 kPa
Max. flödeskapacitet 35 m³/h
Max. statisk höjd 8,282 m
Max. arbetstryck 0,9 bar
Elanslutning Anslutningskabel med stickpropp
Märkspänning 400 - 400 V
Antal faser 3
Frekvens 50 Hz
Märkström 4 A
Ineffekt per motor (P1) 1,57 kW
Axeleffekt per motor (P2) 1,1 kW
Isolationsklass (IEC) F
Varvtal 2865 /min
Medietemperatur (kontinuerlig) 3 - 40 °C
Omgivningstemperatur 3 - 40 °C
Anslutning utloppssida Fläns
Anslutningsdimension utloppssida DN 65
Utvändig rördiameter anslutning utloppssida 65 mm
Tryckklass fläns (flänsborrning) utloppssida PN 10
Flänsform Rund
Max. partikelstorlek 65 mm
Sänkdjup/Instickslängd 7 m
Vikt 35 kg
Palltyp -
Djup (mm) 400
Bredd (mm) 400
Höjd (mm) 800
Vikt (kg) 40
RSK-nummer5883566
GTIN4062679388465
ProduktAvloppspump
DimensionDN65/80
Storlek-
Tryckhöjd (BEP) 51,35 kPa
Max. flödeskapacitet 35 m³/h
Max. statisk höjd 8,282 m
Max. arbetstryck 0,9 bar
Märkspänning 400 - 400 V
Antal faser 3
Frekvens 50 Hz
Märkström 4 A
Isolationsklass (IEC) F
Varvtal 2865 /min
Omgivningstemperatur 3 - 40 °C
Anslutning utloppssida Fläns
Flänsform Rund
Max. partikelstorlek 65 mm