ProduktnamnRexa FIT-V06-214A/20M015-523/P
DimensionDN65/80
Storlek-
Tryck/Flöde/Temp12m, temp +3°C till +40°C
Effekt/Eldata1x230V / 50Hz 1,5kW
Övrig info-
Tillverkarens produktsida https://wilo.com/quick/se/sv/articleNumber/6098172
RSK flik14 Pumpar
Tillverkarens artikelnummer 6098172
GTIN 4062679388489
Nominellt flöde (BEP) 22,74 m³/h
Tryckhöjd (BEP) 80,43 kPa
Max. flödeskapacitet 45 m³/h
Max. statisk höjd 11,85 m
Max. arbetstryck 1,3 bar
Elanslutning Anslutningskabel med stickpropp
Märkspänning 230 - 230 V
Antal faser 1
Frekvens 50 Hz
Märkström 9,3 A
Ineffekt per motor (P1) 2,1 kW
Axeleffekt per motor (P2) 1,5 kW
Isolationsklass (IEC) F
Varvtal 2852 /min
Medietemperatur (kontinuerlig) 3 - 40 °C
Omgivningstemperatur 3 - 40 °C
Anslutning utloppssida Fläns
Anslutningsdimension utloppssida DN 65
Utvändig rördiameter anslutning utloppssida 65 mm
Tryckklass fläns (flänsborrning) utloppssida PN 10
Flänsform Rund
Max. partikelstorlek 65 mm
Sänkdjup/Instickslängd 7 m
Vikt 35 kg
Palltyp -
Djup (mm) 250
Bredd (mm) 200
Höjd (mm) 553
Vikt (kg) 41
RSK-nummer5883569
GTIN4062679388489
ProduktAvloppspump
DimensionDN65/80
Storlek-
Tryckhöjd (BEP) 80,43 kPa
Max. flödeskapacitet 45 m³/h
Max. statisk höjd 11,85 m
Max. arbetstryck 1,3 bar
Märkspänning 230 - 230 V
Antal faser 1
Frekvens 50 Hz
Märkström 9,3 A
Ineffekt per motor (P1) 2,1 kW
Isolationsklass (IEC) F
Varvtal 2852 /min
Omgivningstemperatur 3 - 40 °C
Anslutning utloppssida Fläns
Flänsform Rund
Max. partikelstorlek 65 mm