ProduktnamnRexa FIT-V06-214A/21T015-540/A
DimensionDN65/80
Storlek-
Tryck/Flöde/Temp12m, temp +3°C till +40°C
Effekt/Eldata3x400V / 50Hz 1,5kW
Övrig info-
Tillverkarens produktsida https://wilo.com/quick/se/sv/articleNumber/6098173
RSK flik14 Pumpar
Tillverkarens artikelnummer 6098173
GTIN 4062679388496
Nominellt flöde (BEP) 22,74 m³/h
Tryckhöjd (BEP) 80,43 kPa
Max. flödeskapacitet 45 m³/h
Max. statisk höjd 11,85 m
Max. arbetstryck 1,3 bar
Elanslutning Anslutningskabel med stickpropp
Märkspänning 400 - 400 V
Antal faser 3
Frekvens 50 Hz
Märkström 4,35 A
Ineffekt per motor (P1) 2,1 kW
Axeleffekt per motor (P2) 1,5 kW
Isolationsklass (IEC) F
Varvtal 2808 /min
Medietemperatur (kontinuerlig) 3 - 40 °C
Omgivningstemperatur 3 - 40 °C
Anslutning utloppssida Fläns
Anslutningsdimension utloppssida DN 65
Utvändig rördiameter anslutning utloppssida 65 mm
Tryckklass fläns (flänsborrning) utloppssida PN 10
Flänsform Rund
Max. partikelstorlek 65 mm
Sänkdjup/Instickslängd 7 m
Vikt 34 kg
Palltyp -
Djup (mm) 400
Bredd (mm) 400
Höjd (mm) 800
Vikt (kg) 39
RSK-nummer5883568
GTIN4062679388496
ProduktAvloppspump
DimensionDN65/80
Storlek-
Tryckhöjd (BEP) 80,43 kPa
Max. flödeskapacitet 45 m³/h
Max. statisk höjd 11,85 m
Max. arbetstryck 1,3 bar
Märkspänning 400 - 400 V
Antal faser 3
Frekvens 50 Hz
Märkström 4,35 A
Ineffekt per motor (P1) 2,1 kW
Isolationsklass (IEC) F
Varvtal 2808 /min
Omgivningstemperatur 3 - 40 °C
Anslutning utloppssida Fläns
Flänsform Rund
Max. partikelstorlek 65 mm