ProduktnamnRexa FIT-V06-216A/21T025-540/A
DimensionDN65/80
Storlek-
Tryck/Flöde/Temp15,5m, temp +3°C till +40°C
Effekt/Eldata3x400V / 50Hz 2,5kW
Övrig info-
Tillverkarens produktsida https://wilo.com/quick/se/sv/articleNumber/6098175
RSK flik14 Pumpar
Tillverkarens artikelnummer 6098175
GTIN 4062679388519
Nominellt flöde (BEP) 29,08 m³/h
Tryckhöjd (BEP) 103,95 kPa
Max. flödeskapacitet 60 m³/h
Max. statisk höjd 15,49 m
Max. arbetstryck 1,7 bar
Elanslutning Anslutningskabel med stickpropp
Märkspänning 400 - 400 V
Antal faser 3
Frekvens 50 Hz
Märkström 5,5 A
Ineffekt per motor (P1) 3,2 kW
Axeleffekt per motor (P2) 2,5 kW
Isolationsklass (IEC) F
Varvtal 2848 /min
Medietemperatur (kontinuerlig) 3 - 40 °C
Omgivningstemperatur 3 - 40 °C
Anslutning utloppssida Fläns
Anslutningsdimension utloppssida DN 65
Utvändig rördiameter anslutning utloppssida 65 mm
Tryckklass fläns (flänsborrning) utloppssida PN 10
Flänsform Rund
Max. partikelstorlek 65 mm
Sänkdjup/Instickslängd 7 m
Vikt 39 kg
Höjd (mm) 800
Vikt (kg) 41
RSK-nummer5883571
GTIN4062679388519
ProduktAvloppspump
DimensionDN65/80
Storlek-
Tryckhöjd (BEP) 103,95 kPa
Max. flödeskapacitet 60 m³/h
Max. statisk höjd 15,49 m
Max. arbetstryck 1,7 bar
Märkspänning 400 - 400 V
Antal faser 3
Frekvens 50 Hz
Märkström 5,5 A
Ineffekt per motor (P1) 3,2 kW
Isolationsklass (IEC) F
Varvtal 2848 /min
Omgivningstemperatur 3 - 40 °C
Anslutning utloppssida Fläns
Flänsform Rund
Max. partikelstorlek 65 mm