ProduktnamnRexa FIT-V06-222A/21T039-540/A
DimensionDN65/80
Storlek-
Tryck/Flöde/Temp18m, temp +3°C till +40°C
Effekt/Eldata3x400V / 50Hz 3,9kW
Övrig info-
Tillverkarens produktsida https://wilo.com/quick/se/sv/articleNumber/6098177
RSK flik14 Pumpar
Tillverkarens artikelnummer 6098177
GTIN 4062679388533
Nominellt flöde (BEP) 36,29 m³/h
Tryckhöjd (BEP) 125,72 kPa
Max. flödeskapacitet 65 m³/h
Max. statisk höjd 18,15 m
Max. arbetstryck 2 bar
Elanslutning Anslutningskabel med stickpropp
Märkspänning 400 - 400 V
Antal faser 3
Frekvens 50 Hz
Märkström 8,5 A
Ineffekt per motor (P1) 4,8 kW
Axeleffekt per motor (P2) 3,9 kW
Isolationsklass (IEC) F
Varvtal 2879 /min
Medietemperatur (kontinuerlig) 3 - 40 °C
Omgivningstemperatur 3 - 40 °C
Anslutning utloppssida Fläns
Anslutningsdimension utloppssida DN 65
Utvändig rördiameter anslutning utloppssida 65 mm
Tryckklass fläns (flänsborrning) utloppssida PN 10
Flänsform Rund
Max. partikelstorlek 65 mm
Sänkdjup/Instickslängd 7 m
Vikt 44 kg
Höjd (mm) 800
Vikt (kg) 46
RSK-nummer5883573
GTIN4062679388533
ProduktAvloppspump
DimensionDN65/80
Storlek-
Tryckhöjd (BEP) 125,72 kPa
Max. flödeskapacitet 65 m³/h
Max. statisk höjd 18,15 m
Max. arbetstryck 2 bar
Märkspänning 400 - 400 V
Antal faser 3
Frekvens 50 Hz
Märkström 8,5 A
Ineffekt per motor (P1) 4,8 kW
Isolationsklass (IEC) F
Varvtal 2879 /min
Omgivningstemperatur 3 - 40 °C
Anslutning utloppssida Fläns
Flänsform Rund
Max. partikelstorlek 65 mm