ProduktnamnRexa FIT-V06-626A/41T025-540/O
DimensionDN65/80
Storlek-
Tryck/Flöde/Temp10m, temp +3°C till +40°C
Effekt/Eldata3x400V / 50Hz 2,5kW
Övrig info-
Tillverkarens produktsida https://wilo.com/quick/se/sv/articleNumber/6098187
RSK flik14 Pumpar
Tillverkarens artikelnummer 6098187
GTIN 4062679388632
Nominellt flöde (BEP) 33,69 m³/h
Tryckhöjd (BEP) 70,77 kPa
Max. flödeskapacitet 65 m³/h
Max. statisk höjd 10,02 m
Max. arbetstryck 1,1 bar
Elanslutning Anslutningskabel med stickpropp
Märkspänning 400 - 400 V
Antal faser 3
Frekvens 50 Hz
Märkström 5,8 A
Ineffekt per motor (P1) 3,25 kW
Axeleffekt per motor (P2) 2,5 kW
Isolationsklass (IEC) F
Varvtal 1402 /min
Medietemperatur (kontinuerlig) 3 - 40 °C
Omgivningstemperatur 3 - 40 °C
Anslutning utloppssida Fläns
Anslutningsdimension utloppssida DN 65
Utvändig rördiameter anslutning utloppssida 65 mm
Tryckklass fläns (flänsborrning) utloppssida PN 10
Flänsform Rund
Max. partikelstorlek 65 mm
Sänkdjup/Instickslängd 7 m
Vikt 52 kg
Palltyp -
Djup (mm) 400
Bredd (mm) 400
Höjd (mm) 800
Vikt (kg) 54
RSK-nummer5883583
GTIN4062679388632
ProduktAvloppspump
DimensionDN65/80
Storlek-
Tryckhöjd (BEP) 70,77 kPa
Max. flödeskapacitet 65 m³/h
Max. statisk höjd 10,02 m
Max. arbetstryck 1,1 bar
Märkspänning 400 - 400 V
Antal faser 3
Frekvens 50 Hz
Märkström 5,8 A
Isolationsklass (IEC) F
Varvtal 1402 /min
Omgivningstemperatur 3 - 40 °C
Anslutning utloppssida Fläns
Flänsform Rund
Max. partikelstorlek 65 mm