ProduktnamnRexa FIT-V08-422A/40M011-523/A
DimensionDN80/100
Storlek-
Tryck/Flöde/Temp4,5m, temp +3°C till +40°C
Effekt/Eldata1x230V / 50Hz 1,1kW
Övrig info-
Tillverkarens produktsida https://wilo.com/quick/se/sv/articleNumber/6098500
RSK flik14 Pumpar
Tillverkarens artikelnummer 6098500
GTIN 4062679390819
Nominellt flöde (BEP) 30,42 m³/h
Tryckhöjd (BEP) 29,28 kPa
Max. flödeskapacitet 50 m³/h
Max. statisk höjd 4,906 m
Max. arbetstryck 0,5 bar
Elanslutning Anslutningskabel med stickpropp
Märkspänning 230 - 230 V
Antal faser 1
Frekvens 50 Hz
Märkström 7 A
Ineffekt per motor (P1) 1,57 kW
Axeleffekt per motor (P2) 1,1 kW
Isolationsklass (IEC) F
Varvtal 1446 /min
Medietemperatur (kontinuerlig) 3 - 40 °C
Omgivningstemperatur 3 - 40 °C
Anslutning utloppssida Fläns
Anslutningsdimension utloppssida DN 80
Utvändig rördiameter anslutning utloppssida 80 mm
Tryckklass fläns (flänsborrning) utloppssida PN 10
Flänsform Rund
Max. partikelstorlek 80 mm
Sänkdjup/Instickslängd 7 m
Vikt 57 kg
Palltyp -
Djup (mm) 343
Bredd (mm) 288
Höjd (mm) 679
Vikt (kg) 63
RSK-nummer5883585
GTIN4062679390819
ProduktAvloppspump
DimensionDN80/100
Storlek-
Tryckhöjd (BEP) 29,28 kPa
Max. flödeskapacitet 50 m³/h
Max. statisk höjd 4,906 m
Max. arbetstryck 0,5 bar
Märkspänning 230 - 230 V
Antal faser 1
Frekvens 50 Hz
Märkström 7 A
Isolationsklass (IEC) F
Varvtal 1446 /min
Omgivningstemperatur 3 - 40 °C
Anslutning utloppssida Fläns
Flänsform Rund
Max. partikelstorlek 80 mm