ProduktnamnRexa FIT-V08-424A/41T011-540/A
DimensionDN80/100
Storlek-
Tryck/Flöde/Temp6,8m, temp +3°C till +40°C
Effekt/Eldata3x400V / 50Hz 1,1kW
Övrig info-
Tillverkarens produktsida https://wilo.com/quick/se/sv/articleNumber/6098506
RSK flik14 Pumpar
Tillverkarens artikelnummer 6098506
GTIN 4062679390871
Nominellt flöde (BEP) 36,72 m³/h
Tryckhöjd (BEP) 43,19 kPa
Max. flödeskapacitet 60 m³/h
Max. statisk höjd 6,793 m
Max. arbetstryck 0,7 bar
Elanslutning Anslutningskabel med stickpropp
Märkspänning 400 - 400 V
Antal faser 3
Frekvens 50 Hz
Märkström 3,1 A
Ineffekt per motor (P1) 1,46 kW
Axeleffekt per motor (P2) 1,1 kW
Isolationsklass (IEC) F
Varvtal 1436 /min
Medietemperatur (kontinuerlig) 3 - 40 °C
Omgivningstemperatur 3 - 40 °C
Anslutning utloppssida Fläns
Anslutningsdimension utloppssida DN 80
Utvändig rördiameter anslutning utloppssida 80 mm
Tryckklass fläns (flänsborrning) utloppssida PN 10
Flänsform Rund
Max. partikelstorlek 80 mm
Kapslingsklass (IP) IP68
Pumpstyrning Med extern flottör/vippa
Sänkdjup/Instickslängd 7 m
Vikt 57 kg
Palltyp -
Djup (mm) 400
Bredd (mm) 450
Höjd (mm) 900
Vikt (kg) 62
RSK-nummer5883595
GTIN4062679390871
ProduktAvloppspump
DimensionDN80/100
Storlek-
Tryckhöjd (BEP) 43,19 kPa
Max. flödeskapacitet 60 m³/h
Max. statisk höjd 6,793 m
Max. arbetstryck 0,7 bar
Märkspänning 400 - 400 V
Antal faser 3
Frekvens 50 Hz
Märkström 3,1 A
Isolationsklass (IEC) F
Varvtal 1436 /min
Omgivningstemperatur 3 - 40 °C
Anslutning utloppssida Fläns
Flänsform Rund
Max. partikelstorlek 80 mm