ProduktnamnRexa FIT-V08-428A/41T025-540/O
DimensionDN80/100
Storlek-
Tryck/Flöde/Temp10,3m, temp +3°C till +40°C
Effekt/Eldata3x400V / 50Hz 2,5kW
Övrig info-
Tillverkarens produktsida https://wilo.com/quick/se/sv/articleNumber/6098512
RSK flik14 Pumpar
Tillverkarens artikelnummer 6098512
GTIN 4062679390932
Nominellt flöde (BEP) 49,86 m³/h
Tryckhöjd (BEP) 66,75 kPa
Max. flödeskapacitet 80 m³/h
Max. statisk höjd 10,42 m
Max. arbetstryck 1,1 bar
Elanslutning Anslutningskabel med stickpropp
Märkspänning 400 - 400 V
Antal faser 3
Frekvens 50 Hz
Märkström 5,8 A
Ineffekt per motor (P1) 3,25 kW
Axeleffekt per motor (P2) 2,5 kW
Isolationsklass (IEC) F
Varvtal 1402 /min
Medietemperatur (kontinuerlig) 3 - 40 °C
Omgivningstemperatur 3 - 40 °C
Anslutning utloppssida Fläns
Anslutningsdimension utloppssida DN 80
Utvändig rördiameter anslutning utloppssida 80 mm
Tryckklass fläns (flänsborrning) utloppssida PN 10
Flänsform Rund
Max. partikelstorlek 80 mm
Sänkdjup/Instickslängd 7 m
Vikt 60 kg
Höjd (mm) 900
Vikt (kg) 64
RSK-nummer5883602
GTIN4062679390932
ProduktAvloppspump
DimensionDN80/100
Storlek-
Tryckhöjd (BEP) 66,75 kPa
Max. flödeskapacitet 80 m³/h
Max. statisk höjd 10,42 m
Max. arbetstryck 1,1 bar
Märkspänning 400 - 400 V
Antal faser 3
Frekvens 50 Hz
Märkström 5,8 A
Isolationsklass (IEC) F
Varvtal 1402 /min
Omgivningstemperatur 3 - 40 °C
Anslutning utloppssida Fläns
Flänsform Rund
Max. partikelstorlek 80 mm