ProduktnamnRexa FIT-V08-526A/40T035-540/O
DimensionDN80/100
Storlek-
Tryck/Flöde/Temp12,4m, temp +3°C till +40°C
Effekt/Eldata3x400V / 50Hz 3,45kW
Övrig info-
Tillverkarens produktsida https://wilo.com/quick/se/sv/articleNumber/6098514
RSK flik14 Pumpar
Tillverkarens artikelnummer 6098514
GTIN 4062679390956
Nominellt flöde (BEP) 67,05 m³/h
Tryckhöjd (BEP) 90,02 kPa
Max. flödeskapacitet 80,5 m³/h
Max. statisk höjd 12,7 m
Max. arbetstryck 1,4 bar
Elanslutning Anslutningskabel med stickpropp
Märkspänning 400 - 400 V
Antal faser 3
Frekvens 50 Hz
Märkström 8,1 A
Ineffekt per motor (P1) 4,45 kW
Axeleffekt per motor (P2) 3,5 kW
Isolationsklass (IEC) F
Varvtal 1393 /min
Medietemperatur (kontinuerlig) 3 - 40 °C
Omgivningstemperatur 3 - 40 °C
Anslutning utloppssida Fläns
Anslutningsdimension utloppssida DN 80
Utvändig rördiameter anslutning utloppssida 80 mm
Tryckklass fläns (flänsborrning) utloppssida PN 10
Flänsform Rund
Max. partikelstorlek 80 mm
Sänkdjup/Instickslängd 7 m
Vikt 65 kg
Höjd (mm) 900
Vikt (kg) 69
RSK-nummer5883604
GTIN4062679390956
ProduktAvloppspump
DimensionDN80/100
Storlek-
Tryckhöjd (BEP) 90,02 kPa
Max. flödeskapacitet 80,5 m³/h
Max. statisk höjd 12,7 m
Max. arbetstryck 1,4 bar
Märkspänning 400 - 400 V
Antal faser 3
Frekvens 50 Hz
Märkström 8,1 A
Isolationsklass (IEC) F
Varvtal 1393 /min
Omgivningstemperatur 3 - 40 °C
Anslutning utloppssida Fläns
Flänsform Rund
Max. partikelstorlek 80 mm