ProduktnamnRexa PRO-C05-322A/20M011X523/O
DimensionDN50
Storlek-
Tryck/Flöde/Temp10m, temp +3°C till +40°C
Effekt/Eldata1x230V / 50 Hz 1,1kW
Funktionspill-/avloppsvatten
Utförandeicke skärande
Färggrön
Ytbehandling-
Material gjutjärn
Standard-
Övrig info-
Tillverkarens produktsida https://wilo.com/quick/se/sv/articleNumber/6098471
RSK flik14 Pumpar
Tillverkarens artikelnummer 6098471
GTIN 4062679390000
Produktegenskaper
Material motorhus Gjutjärn
Materialkvalitet motorhus Gjutjärn EN-GJL-250 (GG 25)
Material pumphus Gjutjärn
Materialkvalitet pumphus Gjutjärn EN-GJL-250 (GG 25)
Material impeller/pumphjul Gjutjärn
Materialkvalitet impeller/pumphjul Segjärn EN-GJS-500-7 (GGG 50)
Nominellt flöde (BEP) 16,61 m³/h
Tryckhöjd (BEP) 59,1 kPa
Max. flödeskapacitet 32,4 m³/h
Max. statisk höjd 10,9 m
Max. arbetstryck 1,21 bar
Elanslutning Anslutningskabel med stickpropp
Märkspänning 230 - 230 V
Antal faser 1
Frekvens 50 Hz
Märkström 7,2 A
Ineffekt per motor (P1) 1,6 kW
Axeleffekt per motor (P2) 1,1 kW
Isolationsklass (IEC) F
Varvtal 2899 /min
Medietemperatur (kontinuerlig) 3 - 40 °C
Omgivningstemperatur 3 - 40 °C
Anslutning utloppssida Fläns
Anslutningsdimension utloppssida DN 50
Utvändig rördiameter anslutning utloppssida 50 mm
Tryckklass fläns (flänsborrning) utloppssida PN 10
Anslutningsstandard utloppssida EN 1092-2
Flänsform Rund
Max. partikelstorlek 45 mm
Skärande Nej
Nominellt driftläge S2 30 min
Kapslingsklass (IP) IP68
Pumpstyrning Ingen
Sänkdjup/Instickslängd 20 m
Vikt 49 kg
Palltyp -
Djup (mm) 238
Bredd (mm) 268
Höjd (mm) 475
Vikt (kg) 51
RSK-nummer5883653
GTIN4062679390000
ProduktAvloppspump
DimensionDN50
Storlek-
Funktionspill-/avloppsvatten
Utförandeicke skärande
Färggrön
Ytbehandling-
Material gjutjärn
Standard-
Övrig info-
RSK flik14 Pumpar
Material motorhus Gjutjärn
Material pumphus Gjutjärn
Tryckhöjd (BEP) 59,1 kPa
Max. flödeskapacitet 32,4 m³/h
Max. statisk höjd 10,9 m
Max. arbetstryck 1,21 bar
Märkspänning 230 - 230 V
Antal faser 1
Frekvens 50 Hz
Märkström 7,2 A
Ineffekt per motor (P1) 1,6 kW
Isolationsklass (IEC) F
Varvtal 2899 /min
Omgivningstemperatur 3 - 40 °C
Anslutning utloppssida Fläns
Flänsform Rund
Max. partikelstorlek 45 mm