ProduktnamnRexa PRO-C05-322A/21T011X540/O
DimensionDN50
Storlek-
Tryck/Flöde/Temp10m, temp +3°C till +40°C
Effekt/Eldata3x400V / 50Hz 1,1kW
Övrig info-
Tillverkarens produktsida https://wilo.com/quick/se/sv/articleNumber/6098472
RSK flik14 Pumpar
Tillverkarens artikelnummer 6098472
GTIN 4062679390017
Nominellt flöde (BEP) 16,61 m³/h
Tryckhöjd (BEP) 59,1 kPa
Max. flödeskapacitet 32,4 m³/h
Max. statisk höjd 10,9 m
Max. arbetstryck 1,21 bar
Elanslutning Anslutningskabel med stickpropp
Märkspänning 400 - 400 V
Antal faser 3
Frekvens 50 Hz
Märkström 2,9 A
Ineffekt per motor (P1) 1,5 kW
Axeleffekt per motor (P2) 1,1 kW
Isolationsklass (IEC) F
Varvtal 2893 /min
Medietemperatur (kontinuerlig) 3 - 40 °C
Omgivningstemperatur 3 - 40 °C
Anslutning utloppssida Fläns
Anslutningsdimension utloppssida DN 50
Utvändig rördiameter anslutning utloppssida 50 mm
Flänsform Rund
Max. partikelstorlek 45 mm
Sänkdjup/Instickslängd 20 m
Vikt 49 kg
Bredd (mm) 268
Höjd (mm) 475
Vikt (kg) 51
RSK-nummer5883654
GTIN4062679390017
ProduktAvloppspump
DimensionDN50
Storlek-
Tryckhöjd (BEP) 59,1 kPa
Max. flödeskapacitet 32,4 m³/h
Max. statisk höjd 10,9 m
Max. arbetstryck 1,21 bar
Märkspänning 400 - 400 V
Antal faser 3
Frekvens 50 Hz
Märkström 2,9 A
Ineffekt per motor (P1) 1,5 kW
Isolationsklass (IEC) F
Varvtal 2893 /min
Omgivningstemperatur 3 - 40 °C
Anslutning utloppssida Fläns
Flänsform Rund
Max. partikelstorlek 45 mm