ProduktnamnRexa PRO-C05-326A/20M015X523/O
DimensionDN50
Storlek-
Tryck/Flöde/Temp19,5m, temp +3°C till +40°C
Effekt/Eldata1x230V / 50 Hz 1,5kW
Övrig info-
Tillverkarens produktsida https://wilo.com/quick/se/sv/articleNumber/6098475
RSK flik14 Pumpar
Tillverkarens artikelnummer 6098475
GTIN 4062679390048
Nominellt flöde (BEP) 22,67 m³/h
Tryckhöjd (BEP) 111,31 kPa
Max. flödeskapacitet 43,2 m³/h
Max. statisk höjd 19,5 m
Max. arbetstryck 2,15 bar
Elanslutning Anslutningskabel med stickpropp
Märkspänning 230 - 230 V
Antal faser 1
Frekvens 50 Hz
Märkström 9,3 A
Ineffekt per motor (P1) 2,1 kW
Axeleffekt per motor (P2) 1,5 kW
Isolationsklass (IEC) F
Varvtal 2852 /min
Medietemperatur (kontinuerlig) 3 - 40 °C
Omgivningstemperatur 3 - 40 °C
Anslutning utloppssida Fläns
Anslutningsdimension utloppssida DN 50
Utvändig rördiameter anslutning utloppssida 50 mm
Flänsform Rund
Max. partikelstorlek 45 mm
Sänkdjup/Instickslängd 20 m
Vikt 49 kg
Bredd (mm) 268
Höjd (mm) 475
Vikt (kg) 51
RSK-nummer5883658
GTIN4062679390048
ProduktAvloppspump
DimensionDN50
Storlek-
Tryckhöjd (BEP) 111,31 kPa
Max. flödeskapacitet 43,2 m³/h
Max. statisk höjd 19,5 m
Max. arbetstryck 2,15 bar
Märkspänning 230 - 230 V
Antal faser 1
Frekvens 50 Hz
Märkström 9,3 A
Ineffekt per motor (P1) 2,1 kW
Isolationsklass (IEC) F
Varvtal 2852 /min
Omgivningstemperatur 3 - 40 °C
Anslutning utloppssida Fläns
Flänsform Rund
Max. partikelstorlek 45 mm