ProduktnamnRexa PRO-C05-328A/21T025X540/O
DimensionDN50
Storlek-
Tryck/Flöde/Temp25m, temp +3°C till +40°C
Effekt/Eldata3x400V / 50Hz 2,5kW
Övrig info-
Tillverkarens produktsida https://wilo.com/quick/se/sv/articleNumber/6098477
RSK flik14 Pumpar
Tillverkarens artikelnummer 6098477
GTIN 4062679390062
Nominellt flöde (BEP) 24,63 m³/h
Tryckhöjd (BEP) 147,98 kPa
Max. flödeskapacitet 45 m³/h
Max. statisk höjd 25,1 m
Max. arbetstryck 2,76 bar
Elanslutning Anslutningskabel med stickpropp
Märkspänning 400 - 400 V
Antal faser 3
Frekvens 50 Hz
Märkström 5,5 A
Ineffekt per motor (P1) 3,2 kW
Axeleffekt per motor (P2) 2,5 kW
Isolationsklass (IEC) F
Varvtal 2848 /min
Medietemperatur (kontinuerlig) 3 - 40 °C
Omgivningstemperatur 3 - 40 °C
Anslutning utloppssida Fläns
Anslutningsdimension utloppssida DN 50
Utvändig rördiameter anslutning utloppssida 50 mm
Flänsform Rund
Max. partikelstorlek 45 mm
Sänkdjup/Instickslängd 20 m
Vikt 53 kg
Bredd (mm) 268
Höjd (mm) 563
Vikt (kg) 55
RSK-nummer5883660
GTIN4062679390062
ProduktAvloppspump
DimensionDN50
Storlek-
Tryckhöjd (BEP) 147,98 kPa
Max. flödeskapacitet 45 m³/h
Max. statisk höjd 25,1 m
Max. arbetstryck 2,76 bar
Märkspänning 400 - 400 V
Antal faser 3
Frekvens 50 Hz
Märkström 5,5 A
Ineffekt per motor (P1) 3,2 kW
Isolationsklass (IEC) F
Varvtal 2848 /min
Omgivningstemperatur 3 - 40 °C
Anslutning utloppssida Fläns
Flänsform Rund
Max. partikelstorlek 45 mm