ProduktnamnRexa PRO-C06-345A/21T025X540/O
DimensionDN65/DN80
Storlek-
Tryck/Flöde/Temp21m, temp +3°C till +40°C
Effekt/Eldata3x400V / 50Hz 2,5kW
Övrig info-
Tillverkarens produktsida https://wilo.com/quick/se/sv/articleNumber/6098481
RSK flik14 Pumpar
Tillverkarens artikelnummer 6098481
GTIN 4062679390109
Material impeller/pumphjul Gjutjärn
Materialkvalitet impeller/pumphjul Gjutjärn EN-GJL-250 (GG 25)
Nominellt flöde (BEP) 41,36 m³/h
Tryckhöjd (BEP) 102,19 kPa
Max. flödeskapacitet 75,6 m³/h
Max. statisk höjd 20,39 m
Max. arbetstryck 2,3 bar
Elanslutning Anslutningskabel med stickpropp
Märkspänning 400 - 400 V
Antal faser 3
Frekvens 50 Hz
Märkström 5,5 A
Ineffekt per motor (P1) 3,2 kW
Axeleffekt per motor (P2) 2,5 kW
Isolationsklass (IEC) F
Varvtal 2848 /min
Medietemperatur (kontinuerlig) 3 - 40 °C
Omgivningstemperatur 3 - 40 °C
Anslutning utloppssida Fläns
Anslutningsdimension utloppssida DN 65
Utvändig rördiameter anslutning utloppssida 65 mm
Tryckklass fläns (flänsborrning) utloppssida PN 10
Flänsform Rund
Max. partikelstorlek 45 mm
Sänkdjup/Instickslängd 20 m
Vikt 58 kg
Palltyp -
Djup (mm) 230
Bredd (mm) 267
Höjd (mm) 608
Vikt (kg) 60
RSK-nummer5883664
GTIN4062679390109
ProduktAvloppspump
DimensionDN65/DN80
Storlek-
Tryckhöjd (BEP) 102,19 kPa
Max. flödeskapacitet 75,6 m³/h
Max. statisk höjd 20,39 m
Max. arbetstryck 2,3 bar
Märkspänning 400 - 400 V
Antal faser 3
Frekvens 50 Hz
Märkström 5,5 A
Ineffekt per motor (P1) 3,2 kW
Isolationsklass (IEC) F
Varvtal 2848 /min
Omgivningstemperatur 3 - 40 °C
Anslutning utloppssida Fläns
Flänsform Rund
Max. partikelstorlek 45 mm