ProduktnamnRexa PRO-C08-412A/20M011X523/O
DimensionDN80/100
Storlek-
Tryck/Flöde/Temp10m, temp +3°C till +40°C
Effekt/Eldata1x230V / 50Hz 1,1kW
Övrig info-
Tillverkarens produktsida https://wilo.com/quick/se/sv/articleNumber/6098485
RSK flik14 Pumpar
Tillverkarens artikelnummer 6098485
GTIN 4062679390147
Material impeller/pumphjul Gjutjärn
Materialkvalitet impeller/pumphjul Segjärn EN-GJS-500-7 (GGG 50)
Nominellt flöde (BEP) 42,58 m³/h
Tryckhöjd (BEP) 47,7 kPa
Max. flödeskapacitet 63 m³/h
Max. statisk höjd 9,81 m
Max. arbetstryck 1 bar
Elanslutning Anslutningskabel med stickpropp
Märkspänning 230 - 230 V
Antal faser 1
Frekvens 50 Hz
Märkström 7,2 A
Ineffekt per motor (P1) 1,6 kW
Axeleffekt per motor (P2) 1,1 kW
Isolationsklass (IEC) F
Varvtal 2899 /min
Medietemperatur (kontinuerlig) 3 - 40 °C
Omgivningstemperatur 3 - 40 °C
Anslutning utloppssida Fläns
Anslutningsdimension utloppssida DN 80
Utvändig rördiameter anslutning utloppssida 80 mm
Tryckklass fläns (flänsborrning) utloppssida PN 10
Anslutningsstandard utloppssida EN 1092-2
Flänsform Rund
Max. partikelstorlek 55 mm
Sänkdjup/Instickslängd 20 m
Vikt 51 kg
Palltyp -
Djup (mm) 400
Bredd (mm) 450
Höjd (mm) 900
Vikt (kg) 53
RSK-nummer5883676
GTIN4062679390147
ProduktAvloppspump
DimensionDN80/100
Storlek-
Tryckhöjd (BEP) 47,7 kPa
Max. flödeskapacitet 63 m³/h
Max. statisk höjd 9,81 m
Max. arbetstryck 1 bar
Märkspänning 230 - 230 V
Antal faser 1
Frekvens 50 Hz
Märkström 7,2 A
Ineffekt per motor (P1) 1,6 kW
Isolationsklass (IEC) F
Varvtal 2899 /min
Omgivningstemperatur 3 - 40 °C
Anslutning utloppssida Fläns
Flänsform Rund
Max. partikelstorlek 55 mm