ProduktnamnRexa PRO-C08-415A/21T025X540/O
DimensionDN80/100
Storlek-
Tryck/Flöde/Temp15,5m, temp +3°C till +40°C
Effekt/Eldata3x400V / 50Hz 2,5kW
Övrig info-
Tillverkarens produktsida https://wilo.com/quick/se/sv/articleNumber/6098489
RSK flik14 Pumpar
Tillverkarens artikelnummer 6098489
GTIN 4062679390185
Material impeller/pumphjul Gjutjärn
Materialkvalitet impeller/pumphjul Segjärn EN-GJS-500-7 (GGG 50)
Nominellt flöde (BEP) 53,51 m³/h
Tryckhöjd (BEP) 90,15 kPa
Max. flödeskapacitet 88,5 m³/h
Max. statisk höjd 15,41 m
Max. arbetstryck 1,7 bar
Elanslutning Anslutningskabel med stickpropp
Märkspänning 400 - 400 V
Antal faser 3
Frekvens 50 Hz
Märkström 5,5 A
Ineffekt per motor (P1) 3,2 kW
Axeleffekt per motor (P2) 2,5 kW
Isolationsklass (IEC) F
Varvtal 2848 /min
Medietemperatur (kontinuerlig) 3 - 40 °C
Omgivningstemperatur 3 - 40 °C
Anslutning utloppssida Fläns
Anslutningsdimension utloppssida DN 80
Utvändig rördiameter anslutning utloppssida 80 mm
Tryckklass fläns (flänsborrning) utloppssida PN 10
Anslutningsstandard utloppssida EN 1092-2
Flänsform Rund
Max. partikelstorlek 55 mm
Sänkdjup/Instickslängd 20 m
Vikt 55 kg
Palltyp -
Djup (mm) 400
Bredd (mm) 450
Höjd (mm) 900
Vikt (kg) 57
RSK-nummer5883679
GTIN4062679390185
ProduktAvloppspump
DimensionDN80/100
Storlek-
Tryckhöjd (BEP) 90,15 kPa
Max. flödeskapacitet 88,5 m³/h
Max. statisk höjd 15,41 m
Max. arbetstryck 1,7 bar
Märkspänning 400 - 400 V
Antal faser 3
Frekvens 50 Hz
Märkström 5,5 A
Ineffekt per motor (P1) 3,2 kW
Isolationsklass (IEC) F
Varvtal 2848 /min
Omgivningstemperatur 3 - 40 °C
Anslutning utloppssida Fläns
Flänsform Rund
Max. partikelstorlek 55 mm