ProduktnamnRexa PRO-C08-417A/40M011X523/O
DimensionDN80/100
Storlek-
Tryck/Flöde/Temp5m, temp +3°C till +40°C
Effekt/Eldata1x230V / 50Hz 1,1kW
Övrig info-
Tillverkarens produktsida https://wilo.com/quick/se/sv/articleNumber/6098490
RSK flik14 Pumpar
Tillverkarens artikelnummer 6098490
GTIN 4062679390192
Material impeller/pumphjul Gjutjärn
Materialkvalitet impeller/pumphjul Segjärn EN-GJS-500-7 (GGG 50)
Nominellt flöde (BEP) 34,78 m³/h
Tryckhöjd (BEP) 36,52 kPa
Max. flödeskapacitet 65,1 m³/h
Max. statisk höjd 5,503 m
Max. arbetstryck 0,6 bar
Elanslutning Anslutningskabel med stickpropp
Märkspänning 230 - 230 V
Antal faser 1
Frekvens 50 Hz
Märkström 7 A
Ineffekt per motor (P1) 1,7 kW
Axeleffekt per motor (P2) 1,1 kW
Isolationsklass (IEC) F
Varvtal 1446 /min
Medietemperatur (kontinuerlig) 3 - 40 °C
Omgivningstemperatur 3 - 40 °C
Anslutning utloppssida Fläns
Anslutningsdimension utloppssida DN 80
Utvändig rördiameter anslutning utloppssida 80 mm
Tryckklass fläns (flänsborrning) utloppssida PN 10
Anslutningsstandard utloppssida EN 1092-2
Flänsform Rund
Max. partikelstorlek 55 mm
Sänkdjup/Instickslängd 20 m
Vikt 57 kg
Palltyp -
Djup (mm) 400
Bredd (mm) 450
Höjd (mm) 900
Vikt (kg) 60
RSK-nummer5883682
GTIN4062679390192
ProduktAvloppspump
DimensionDN80/100
Storlek-
Tryckhöjd (BEP) 36,52 kPa
Max. flödeskapacitet 65,1 m³/h
Max. statisk höjd 5,503 m
Max. arbetstryck 0,6 bar
Märkspänning 230 - 230 V
Antal faser 1
Frekvens 50 Hz
Märkström 7 A
Ineffekt per motor (P1) 1,7 kW
Isolationsklass (IEC) F
Varvtal 1446 /min
Omgivningstemperatur 3 - 40 °C
Anslutning utloppssida Fläns
Flänsform Rund
Max. partikelstorlek 55 mm