ProduktnamnRexa PRO-C08-434A/21T039X540/O
DimensionDN80/100
Storlek-
Tryck/Flöde/Temp21m, temp +3°C till +40°C
Effekt/Eldata3x400V / 50Hz 3,9kW
Övrig info-
Tillverkarens produktsida https://wilo.com/quick/se/sv/articleNumber/6098496
RSK flik14 Pumpar
Tillverkarens artikelnummer 6098496
GTIN 4062679390253
Material impeller/pumphjul Gjutjärn
Materialkvalitet impeller/pumphjul Gjutjärn EN-GJL-250 (GG 25)
Nominellt flöde (BEP) 60,75 m³/h
Tryckhöjd (BEP) 115,82 kPa
Max. flödeskapacitet 82,8 m³/h
Max. statisk höjd 21,28 m
Max. arbetstryck 2,4 bar
Elanslutning Anslutningskabel med stickpropp
Märkspänning 400 - 400 V
Antal faser 3
Frekvens 50 Hz
Märkström 8,5 A
Ineffekt per motor (P1) 4,8 kW
Axeleffekt per motor (P2) 3,9 kW
Isolationsklass (IEC) F
Varvtal 2879 /min
Medietemperatur (kontinuerlig) 3 - 40 °C
Omgivningstemperatur 3 - 40 °C
Anslutning utloppssida Fläns
Anslutningsdimension utloppssida DN 80
Utvändig rördiameter anslutning utloppssida 80 mm
Flänsform Rund
Max. partikelstorlek 65 mm
Sänkdjup/Instickslängd 20 m
Vikt 67 kg
Höjd (mm) 635
Vikt (kg) 75
RSK-nummer5883671
GTIN4062679390253
ProduktAvloppspump
DimensionDN80/100
Storlek-
Tryckhöjd (BEP) 115,82 kPa
Max. flödeskapacitet 82,8 m³/h
Max. statisk höjd 21,28 m
Max. arbetstryck 2,4 bar
Märkspänning 400 - 400 V
Antal faser 3
Frekvens 50 Hz
Märkström 8,5 A
Ineffekt per motor (P1) 4,8 kW
Isolationsklass (IEC) F
Varvtal 2879 /min
Omgivningstemperatur 3 - 40 °C
Anslutning utloppssida Fläns
Flänsform Rund
Max. partikelstorlek 65 mm