ProduktnamnRexa PRO-C10-512A/41T011X540/O
DimensionDN100
Storlek-
Tryck/Flöde/Temp5,5m, temp +3°C till +40°C
Effekt/Eldata3x400V / 50Hz 1,1kW
Funktionspill-/avloppsvatten
Utförandeicke skärande
Färggrön
Ytbehandling-
Material gjutjärn
Standard-
Övrig info3-fas, 50 Hz
Tillverkarens produktsida https://wilo.com/quick/se/sv/articleNumber/6098191
RSK flik14 Pumpar
Tillverkarens artikelnummer 6098191
GTIN 4062679389905
Produktegenskaper
Material motorhus Gjutjärn
Materialkvalitet motorhus Gjutjärn EN-GJL-250 (GG 25)
Material pumphus Gjutjärn
Materialkvalitet pumphus Gjutjärn EN-GJL-250 (GG 25)
Material impeller/pumphjul Gjutjärn
Materialkvalitet impeller/pumphjul Gjutjärn EN-GJL-250 (GG 25)
Nominellt flöde (BEP) 75,73 m³/h
Tryckhöjd (BEP) 27,12 kPa
Max. flödeskapacitet 108 m³/h
Max. statisk höjd 6,2 m
Max. arbetstryck 0,68 bar
Elanslutning Anslutningskabel med stickpropp
Märkspänning 400 - 400 V
Antal faser 3
Frekvens 50 Hz
Märkström 3,05 A
Ineffekt per motor (P1) 1,5 kW
Axeleffekt per motor (P2) 1,1 kW
Isolationsklass (IEC) F
Varvtal 1436 /min
Medietemperatur (kontinuerlig) 3 - 40 °C
Omgivningstemperatur 3 - 40 °C
Anslutning utloppssida Fläns
Anslutningsdimension utloppssida DN 100
Utvändig rördiameter anslutning utloppssida 100 mm
Tryckklass fläns (flänsborrning) utloppssida PN 10
Anslutningsstandard utloppssida EN 1092-2
Flänsform Rund
Max. partikelstorlek 100 mm
Skärande Nej
Nominellt driftläge S2 30 min
Kapslingsklass (IP) IP68
Pumpstyrning Ingen
Sänkdjup/Instickslängd 20 m
Vikt 76 kg
Palltyp -
Djup (mm) 346
Bredd (mm) 368
Höjd (mm) 677
Vikt (kg) 75
RSK-nummer5883686
GTIN4062679389905
ProduktAvloppspump
DimensionDN100
Storlek-
Funktionspill-/avloppsvatten
Utförandeicke skärande
Färggrön
Ytbehandling-
Material gjutjärn
Standard-
Övrig info3-fas, 50 Hz
RSK flik14 Pumpar
Material motorhus Gjutjärn
Material pumphus Gjutjärn
Tryckhöjd (BEP) 27,12 kPa
Max. flödeskapacitet 108 m³/h
Max. statisk höjd 6,2 m
Max. arbetstryck 0,68 bar
Märkspänning 400 - 400 V
Antal faser 3
Frekvens 50 Hz
Märkström 3,05 A
Ineffekt per motor (P1) 1,5 kW
Isolationsklass (IEC) F
Varvtal 1436 /min
Omgivningstemperatur 3 - 40 °C
Anslutning utloppssida Fläns
Flänsform Rund
Max. partikelstorlek 100 mm