ProduktnamnRexa PRO-C10-514A/41T025X540/O
DimensionDN100
Storlek-
Tryck/Flöde/Temp9m, temp +3°C till +40°C
Effekt/Eldata3x400V / 50Hz 2,5kW
Funktionspill-/avloppsvatten
Utförandeicke skärande
Färggrön
Ytbehandling-
Material gjutjärn
Standard-
Övrig info3-fas, 50 Hz
Tillverkarens produktsida https://wilo.com/quick/se/sv/articleNumber/6098194
RSK flik14 Pumpar
Tillverkarens artikelnummer 6098194
GTIN 4062679389936
Produktegenskaper
Material motorhus Gjutjärn
Materialkvalitet motorhus Gjutjärn EN-GJL-250 (GG 25)
Material pumphus Gjutjärn
Materialkvalitet pumphus Gjutjärn EN-GJL-250 (GG 25)
Material impeller/pumphjul Gjutjärn
Materialkvalitet impeller/pumphjul Gjutjärn EN-GJL-250 (GG 25)
Nominellt flöde (BEP) 89,18 m³/h
Tryckhöjd (BEP) 54,18 kPa
Max. flödeskapacitet 158,4 m³/h
Max. statisk höjd 9,698 m
Max. arbetstryck 1 bar
Elanslutning Anslutningskabel med stickpropp
Märkspänning 400 - 400 V
Antal faser 3
Frekvens 50 Hz
Märkström 5,8 A
Ineffekt per motor (P1) 3,3 kW
Axeleffekt per motor (P2) 2,5 kW
Isolationsklass (IEC) F
Varvtal 1402 /min
Medietemperatur (kontinuerlig) 3 - 40 °C
Omgivningstemperatur 3 - 40 °C
Anslutning utloppssida Fläns
Anslutningsdimension utloppssida DN 100
Utvändig rördiameter anslutning utloppssida 100 mm
Tryckklass fläns (flänsborrning) utloppssida PN 10
Anslutningsstandard utloppssida EN 1092-2
Flänsform Rund
Max. partikelstorlek 100 mm
Skärande Nej
Nominellt driftläge S2 30 min
Kapslingsklass (IP) IP68
Pumpstyrning Ingen
Sänkdjup/Instickslängd 20 m
Vikt 80 kg
Palltyp -
Djup (mm) 346
Bredd (mm) 368
Höjd (mm) 677
Vikt (kg) 83
RSK-nummer5883689
GTIN4062679389936
ProduktAvloppspump
DimensionDN100
Storlek-
Funktionspill-/avloppsvatten
Utförandeicke skärande
Färggrön
Ytbehandling-
Material gjutjärn
Standard-
Övrig info3-fas, 50 Hz
RSK flik14 Pumpar
Material motorhus Gjutjärn
Material pumphus Gjutjärn
Tryckhöjd (BEP) 54,18 kPa
Max. statisk höjd 9,698 m
Max. arbetstryck 1 bar
Märkspänning 400 - 400 V
Antal faser 3
Frekvens 50 Hz
Märkström 5,8 A
Ineffekt per motor (P1) 3,3 kW
Isolationsklass (IEC) F
Varvtal 1402 /min
Omgivningstemperatur 3 - 40 °C
Anslutning utloppssida Fläns
Flänsform Rund
Max. partikelstorlek 100 mm