ProduktnamnRexa PRO S03-112A/21M011X523/O
DimensionDN32/40
Storlek-
Tryck/Flöde/Temp26m, temp +3°C till +40°C
Effekt/Eldata1x230V / 50Hz 1,1kW
Funktionspill-/avloppsvatten
Utförandeskärande
Färggrön
Ytbehandling-
Material gjutjärn
Standard-
Övrig info-
Tillverkarens produktsida https://wilo.com/quick/se/sv/articleNumber/6093107
RSK flik14 Pumpar
Tillverkarens artikelnummer 6093107
GTIN 4062679201658
Produktegenskaper
Material motorhus Gjutjärn
Materialkvalitet motorhus Gjutjärn EN-GJL-250 (GG 25)
Max. statisk höjd 27,97 m
Max. arbetstryck 3,08 bar
Elanslutning Anslutningskabel med stickpropp
Märkspänning 230 - 230 V
Antal faser 1
Frekvens 50 Hz
Märkström 7,2 A
Ineffekt per motor (P1) 1,6 kW
Axeleffekt per motor (P2) 1,1 kW
Isolationsklass (IEC) F
Varvtal 2899 /min
Medietemperatur (kontinuerlig) 3 - 40 °C
Omgivningstemperatur 3 - 40 °C
Anslutning utloppssida Fläns
Anslutningsdimension utloppssida Övrigt
Utvändig rördiameter anslutning utloppssida 32 mm
Tryckklass fläns (flänsborrning) utloppssida Övrigt
Max. partikelstorlek 10 mm
Skärande Ja
Nominellt driftläge S2 30 min
Kapslingsklass (IP) IP68
Pumpstyrning Ingen
Pumphöjd 548 mm
Sänkdjup/Instickslängd 20 m
Vikt 45 kg
Höjd (mm) 805
Vikt (kg) 46,7
RSK-nummer5885511
GTIN4062679201658
ProduktAvloppspump
DimensionDN32/40
Storlek-
Funktionspill-/avloppsvatten
Utförandeskärande
Färggrön
Ytbehandling-
Material gjutjärn
RSK flik14 Pumpar
Material motorhus Gjutjärn
Max. statisk höjd 27,97 m
Max. arbetstryck 3,08 bar
Märkspänning 230 - 230 V
Antal faser 1
Frekvens 50 Hz
Märkström 7,2 A
Ineffekt per motor (P1) 1,6 kW
Isolationsklass (IEC) F
Varvtal 2899 /min
Omgivningstemperatur 3 - 40 °C
Anslutning utloppssida Fläns
Max. partikelstorlek 10 mm
Skärande Ja
Nominellt driftläge S2 30 min
Kapslingsklass (IP) IP68
Pumpstyrning Ingen
Pumphöjd 548 mm