ProduktnamnRexa PRO-S03-112A/21T011X540/O
DimensionDN32/40
Storlek-
Tryck/Flöde/Temp26m, temp +3°C till +40°C
Effekt/Eldata3x400V / 50Hz 1,1kW
Övrig info-
Tillverkarens produktsida https://wilo.com/quick/se/sv/articleNumber/6098421
RSK flik14 Pumpar
Tillverkarens artikelnummer 6098421
GTIN 4062679390307
Nominellt flöde (BEP) 9,514 m³/h
Tryckhöjd (BEP) 179,27 kPa
Max. flödeskapacitet 18,5 m³/h
Max. statisk höjd 27,97 m
Max. arbetstryck 3,08 bar
Elanslutning Anslutningskabel med stickpropp
Märkspänning 400 - 400 V
Antal faser 3
Frekvens 50 Hz
Märkström 2,9 A
Ineffekt per motor (P1) 1,5 kW
Axeleffekt per motor (P2) 1,1 kW
Isolationsklass (IEC) F
Varvtal 2893 /min
Medietemperatur (kontinuerlig) 3 - 40 °C
Omgivningstemperatur 3 - 40 °C
Anslutning utloppssida Fläns
Anslutningsdimension utloppssida Övrigt
Utvändig rördiameter anslutning utloppssida 32 mm
Tryckklass fläns (flänsborrning) utloppssida Övrigt
Max. partikelstorlek 10 mm
Pumpstyrning Ingen
Pumphöjd 548 mm
Sänkdjup/Instickslängd 20 m
Vikt 44 kg
Höjd (mm) 805
Vikt (kg) 45
RSK-nummer5883510
GTIN4062679390307
ProduktAvloppspump
DimensionDN32/40
Storlek-
Tryckhöjd (BEP) 179,27 kPa
Max. flödeskapacitet 18,5 m³/h
Max. statisk höjd 27,97 m
Max. arbetstryck 3,08 bar
Märkspänning 400 - 400 V
Antal faser 3
Frekvens 50 Hz
Märkström 2,9 A
Ineffekt per motor (P1) 1,5 kW
Isolationsklass (IEC) F
Varvtal 2893 /min
Omgivningstemperatur 3 - 40 °C
Anslutning utloppssida Fläns
Max. partikelstorlek 10 mm
Pumpstyrning Ingen
Pumphöjd 548 mm