ProduktnamnRexa PRO-S03-123A/21M015X523/O
DimensionDN32/40
Storlek-
Tryck/Flöde/Temp30m, temp +3°C till +40°C
Effekt/Eldata1x230V / 50Hz 1,5kW
Övrig info-
Tillverkarens produktsida https://wilo.com/quick/se/sv/articleNumber/6098423
RSK flik14 Pumpar
Tillverkarens artikelnummer 6098423
GTIN 4062679390321
Max. flödeskapacitet 19,8 m³/h
Max. statisk höjd 31,98 m
Max. arbetstryck 3,52 bar
Elanslutning Anslutningskabel med stickpropp
Märkspänning 230 - 230 V
Antal faser 1
Frekvens 50 Hz
Märkström 9,3 A
Ineffekt per motor (P1) 2,1 kW
Axeleffekt per motor (P2) 1,5 kW
Isolationsklass (IEC) F
Varvtal 2852 /min
Medietemperatur (kontinuerlig) 3 - 40 °C
Omgivningstemperatur 3 - 40 °C
Anslutning utloppssida Fläns
Anslutningsdimension utloppssida Övrigt
Utvändig rördiameter anslutning utloppssida 32 mm
Tryckklass fläns (flänsborrning) utloppssida Övrigt
Max. partikelstorlek 10 mm
Pumpstyrning Ingen
Pumphöjd 548 mm
Sänkdjup/Instickslängd 20 m
Vikt 45 kg
Höjd (mm) 805
Vikt (kg) 47
RSK-nummer5883512
GTIN4062679390321
ProduktAvloppspump
DimensionDN32/40
Storlek-
Max. flödeskapacitet 19,8 m³/h
Max. statisk höjd 31,98 m
Max. arbetstryck 3,52 bar
Märkspänning 230 - 230 V
Antal faser 1
Frekvens 50 Hz
Märkström 9,3 A
Ineffekt per motor (P1) 2,1 kW
Isolationsklass (IEC) F
Varvtal 2852 /min
Omgivningstemperatur 3 - 40 °C
Anslutning utloppssida Fläns
Max. partikelstorlek 10 mm
Pumpstyrning Ingen
Pumphöjd 548 mm