ProduktnamnRexa PRO-S03-123A/21T015X540/O
DimensionDN32/40
Storlek-
Tryck/Flöde/Temp30m, temp +3°C till +40°C
Effekt/Eldata3x400V / 50Hz 1,5kW
Övrig info-
Tillverkarens produktsida https://wilo.com/quick/se/sv/articleNumber/6098424
RSK flik14 Pumpar
Tillverkarens artikelnummer 6098424
GTIN 4062679390338
Max. flödeskapacitet 19,8 m³/h
Max. statisk höjd 31,98 m
Max. arbetstryck 3,52 bar
Elanslutning Anslutningskabel med stickpropp
Märkspänning 400 - 400 V
Antal faser 3
Frekvens 50 Hz
Märkström 3,6 A
Ineffekt per motor (P1) 2,1 kW
Axeleffekt per motor (P2) 1,5 kW
Isolationsklass (IEC) F
Varvtal 2850 /min
Medietemperatur (kontinuerlig) 3 - 40 °C
Omgivningstemperatur 3 - 40 °C
Anslutning utloppssida Fläns
Anslutningsdimension utloppssida Övrigt
Utvändig rördiameter anslutning utloppssida 32 mm
Tryckklass fläns (flänsborrning) utloppssida Övrigt
Max. partikelstorlek 10 mm
Pumpstyrning Ingen
Pumphöjd 548 mm
Sänkdjup/Instickslängd 20 m
Vikt 44 kg
Höjd (mm) 805
Vikt (kg) 45
RSK-nummer5883513
GTIN4062679390338
ProduktAvloppspump
DimensionDN32/40
Storlek-
Max. flödeskapacitet 19,8 m³/h
Max. statisk höjd 31,98 m
Max. arbetstryck 3,52 bar
Märkspänning 400 - 400 V
Antal faser 3
Frekvens 50 Hz
Märkström 3,6 A
Ineffekt per motor (P1) 2,1 kW
Isolationsklass (IEC) F
Varvtal 2850 /min
Omgivningstemperatur 3 - 40 °C
Anslutning utloppssida Fläns
Max. partikelstorlek 10 mm
Pumpstyrning Ingen
Pumphöjd 548 mm