ProduktnamnRexa PRO S03-224A/21T025X540/O
DimensionDN32/40
Storlek-
Tryck/Flöde/Temp42m, temp +3°C till +40°C
Effekt/Eldata3x400V / 50Hz 2,5kW
Funktionspill-/avloppsvatten
Utförandeskärande
Färggrön
Ytbehandling-
Material gjutjärn
Standard-
Övrig info-
Tillverkarens produktsida https://wilo.com/quick/se/sv/articleNumber/6093103
RSK flik14 Pumpar
Tillverkarens artikelnummer 6093103
GTIN 4062679201603
Produktegenskaper
Material motorhus Gjutjärn
Materialkvalitet motorhus Gjutjärn EN-GJL-250 (GG 25)
Material pumphus Gjutjärn
Materialkvalitet pumphus Gjutjärn EN-GJL-250 (GG 25)
Material impeller/pumphjul Gjutjärn
Materialkvalitet impeller/pumphjul Gjutjärn EN-GJL-250 (GG 25)
Nominellt flöde (BEP) 14,26 m³/h
Tryckhöjd (BEP) 297,83 kPa
Max. flödeskapacitet 20,2 m³/h
Max. statisk höjd 43,01 m
Max. arbetstryck 4,73 bar
Elanslutning Anslutningskabel med stickpropp
Märkspänning 400 - 400 V
Antal faser 3
Frekvens 50 Hz
Märkström 5,5 A
Ineffekt per motor (P1) 3,2 kW
Axeleffekt per motor (P2) 2,5 kW
Isolationsklass (IEC) F
Varvtal 2848 /min
Medietemperatur (kontinuerlig) 3 - 40 °C
Omgivningstemperatur 3 - 40 °C
Anslutning utloppssida Fläns
Anslutningsdimension utloppssida Övrigt
Utvändig rördiameter anslutning utloppssida 32 mm
Tryckklass fläns (flänsborrning) utloppssida Övrigt
Max. partikelstorlek 11 mm
Skärande Ja
Nominellt driftläge S2 30 min
Kapslingsklass (IP) IP68
Pumpstyrning Ingen
Pumphöjd 654 mm
Sänkdjup/Instickslängd 20 m
Vikt 50 kg
Med torrkörningsskydd Nej
Palltyp -
Djup (mm) 300
Bredd (mm) 400
Höjd (mm) 805
Vikt (kg) 51,8
RSK-nummer5885549
GTIN4062679201603
ProduktAvloppspump
DimensionDN32/40
Storlek-
Funktionspill-/avloppsvatten
Utförandeskärande
Färggrön
Ytbehandling-
Material gjutjärn
Standard-
Övrig info-
RSK flik14 Pumpar
Material motorhus Gjutjärn
Material pumphus Gjutjärn
Tryckhöjd (BEP) 297,83 kPa
Max. flödeskapacitet 20,2 m³/h
Max. statisk höjd 43,01 m
Max. arbetstryck 4,73 bar
Märkspänning 400 - 400 V
Antal faser 3
Frekvens 50 Hz
Märkström 5,5 A
Ineffekt per motor (P1) 3,2 kW
Isolationsklass (IEC) F
Varvtal 2848 /min
Omgivningstemperatur 3 - 40 °C
Anslutning utloppssida Fläns
Max. partikelstorlek 11 mm
Skärande Ja
Nominellt driftläge S2 30 min
Kapslingsklass (IP) IP68
Pumpstyrning Ingen
Pumphöjd 654 mm