ProduktnamnRexa PRO-S03-324A/21T039-20M
DimensionDN32/40
Storlek-
Tryck/Flöde/Temp48,5m, temp +3°C till +40°C
Effekt/Eldata3x400V / 50Hz 3,9kW
Övrig info-
Tillverkarens produktsida https://wilo.com/quick/se/sv/articleNumber/6098429
RSK flik14 Pumpar
Tillverkarens artikelnummer 6098429
GTIN 4062679390383
Nominellt flöde (BEP) 18,58 m³/h
Tryckhöjd (BEP) 300,87 kPa
Max. flödeskapacitet 25,2 m³/h
Max. statisk höjd 47,49 m
Max. arbetstryck 5,22 bar
Elanslutning Anslutningskabel med stickpropp
Märkspänning 400 - 400 V
Antal faser 3
Frekvens 50 Hz
Märkström 8,5 A
Ineffekt per motor (P1) 4,8 kW
Axeleffekt per motor (P2) 3,9 kW
Isolationsklass (IEC) F
Varvtal 2879 /min
Medietemperatur (kontinuerlig) 3 - 40 °C
Omgivningstemperatur 3 - 40 °C
Anslutning utloppssida Fläns
Anslutningsdimension utloppssida Övrigt
Utvändig rördiameter anslutning utloppssida 32 mm
Tryckklass fläns (flänsborrning) utloppssida Övrigt
Max. partikelstorlek 12 mm
Skärande Ja
Nominellt driftläge S2 30 min
Kapslingsklass (IP) IP68
Pumpstyrning Ingen
Pumphöjd 655 mm
Sänkdjup/Instickslängd 20 m
Vikt 70 kg
Palltyp -
Djup (mm) 300
Bredd (mm) 400
Höjd (mm) 805
Vikt (kg) 71
RSK-nummer5883519
GTIN4062679390383
ProduktAvloppspump
DimensionDN32/40
Storlek-
Tryckhöjd (BEP) 300,87 kPa
Max. flödeskapacitet 25,2 m³/h
Max. statisk höjd 47,49 m
Max. arbetstryck 5,22 bar
Märkspänning 400 - 400 V
Antal faser 3
Frekvens 50 Hz
Märkström 8,5 A
Ineffekt per motor (P1) 4,8 kW
Isolationsklass (IEC) F
Varvtal 2879 /min
Omgivningstemperatur 3 - 40 °C
Anslutning utloppssida Fläns
Max. partikelstorlek 12 mm
Skärande Ja
Nominellt driftläge S2 30 min
Kapslingsklass (IP) IP68
Pumpstyrning Ingen
Pumphöjd 655 mm