ProduktnamnRexa PRO S03-324A/21T039X540/O
DimensionDN32/40
Storlek-
Tryck/Flöde/Temp48,5m, temp +3°C till +40°C
Effekt/Eldata3x400V / 50Hz 3,9kW
Övrig info-
Tillverkarens produktsida https://wilo.com/quick/se/sv/articleNumber/6093586
RSK flik14 Pumpar
Tillverkarens artikelnummer 6093586
GTIN 4062679232645
Nominellt flöde (BEP) 18,58 m³/h
Tryckhöjd (BEP) 300,87 kPa
Max. flödeskapacitet 25,2 m³/h
Max. statisk höjd 47,49 m
Max. arbetstryck 5,22 bar
Elanslutning Anslutningskabel med stickpropp
Märkspänning 400 - 400 V
Antal faser 3
Frekvens 50 Hz
Märkström 8,5 A
Ineffekt per motor (P1) 4,8 kW
Axeleffekt per motor (P2) 3,9 kW
Isolationsklass (IEC) F
Varvtal 2879 /min
Medietemperatur (kontinuerlig) 3 - 40 °C
Omgivningstemperatur 3 - 40 °C
Anslutning utloppssida Fläns
Anslutningsdimension utloppssida Övrigt
Utvändig rördiameter anslutning utloppssida 32 mm
Tryckklass fläns (flänsborrning) utloppssida Övrigt
Max. partikelstorlek 12 mm
Pumpstyrning Ingen
Pumphöjd 655 mm
Sänkdjup/Instickslängd 20 m
Vikt 65 kg
Höjd (mm) 805
Vikt (kg) 61,8
RSK-nummer5885551
GTIN4062679232645
ProduktAvloppspump
DimensionDN32/40
Storlek-
Tryckhöjd (BEP) 300,87 kPa
Max. flödeskapacitet 25,2 m³/h
Max. statisk höjd 47,49 m
Max. arbetstryck 5,22 bar
Märkspänning 400 - 400 V
Antal faser 3
Frekvens 50 Hz
Märkström 8,5 A
Ineffekt per motor (P1) 4,8 kW
Isolationsklass (IEC) F
Varvtal 2879 /min
Omgivningstemperatur 3 - 40 °C
Anslutning utloppssida Fläns
Max. partikelstorlek 12 mm
Pumpstyrning Ingen
Pumphöjd 655 mm